Beşiktaş’ta Sergen Yalçın depremi: İpler kopma noktasında

0 18

[ad_1]

Süper Lig’in son şampiyonu Beşiktaş’ta yönetim ile teknik direktör Sergen Yalçın içinde antak kalma sağlanamadı.

SERGEN YALÇIN’DAN BEŞİKTAŞ KARARI

Süper Lig’in son şampiyonu Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın ile yönetim yeni sürem için yaptıkları görüşmelerde anlaşamadı. Son görüşmeden sonrasında Sergen Yalçın gemileri yakarak görece devam etmeyeceğini açıkladı. Siyah Beyazlı taraftarlar, takıma çifte kupa kazandıran Yalçın ile yeni sözleşme imzalanmasını beklerken yaşanmış olan son gelişmeye karşı toplumsal medyadan tepki gösterdi. Yönetime çekilme çağrısında bulunan taraftarlar Sergen Yalçın’ın takımda kalmasını istiyor.

İPLERİN KOPTUĞU NOKTA

Asbaşkan Emre Kocadağ, sezonun bitmesiyle yeni sözleşme için Teknik Direktör Sergen Yalçın’la bir görüşme yapmış oldu. Yalçın’ın tatilin arkasından görüşelim cevabıyla yönetim yeni sözleşme için beklemeye geçti. Sonraki görüşmelerde yönetim teklifini iletti ve Sergen Yalçın ise istediği fiyatı yönetime iletti.

Taraflar içinde pazarlıklar sonucu arta yolun olmasına adına aradaki ücret farkı kapanmış oldu.

Beşiktaş yönetimi, Sergen Yalçın’ın ilk talebi olan 30 milyon TL ve 1 senelik kontrata rağmen senelik 12 milyon TL güvence ücret önerdi, şampiyonluk primi olarak da 8 milyon TL önerdi. Yönetim teklifini hemen sonra 20 milyon TL’ye çıkardı. Aradaki uçurumun kapanmış olduğu dönemde masaya oturulması beklenirken 19 Haziran’da ipler koptu. Başkan Ahmet Nur Çebi, Teknik Direktör Sergen Yalçın ile görüşerek teklifini iletti. Çebi’nin teklifine rağmen hoca da talebini iletti sadece taraflar orta yolu bulamayınca görüşmelerden netice çıkmadı. İplerin gerilmiş konuşmaların olduğu bu görüşmenin arkasından koptuğu öğrenildi.

YÖNETİM TRANSFERDE TAM YETKİYE SICAK BAKMADI

Yönetimin kabul etmediği bir öteki nokta ise Sergen Yalçın’ın aktarma mevzusunda ‘tam yetki’ istemesi oldu.

Sergen Yalçın’ın geçtiğimiz sürem başlangıcında aktarma etmek isteği adlardan Welinton ve N’Sakala alınırken Nazım Sangare ve öteki aktarma talepleri ise yönetim tarafınca kabul görmemişti. Yalçın’ın aktarma mevzusunda yeni sezonda tam yetki isteğine yönetim karşı çıktı.

SERGEN BEŞİKTAŞ’I İSTEMİYOR

Geçirme mevzusunda meydana getirilen görüşmelerde yetkinin yönetimde olması şartıyla Yalçın’ın istediği isimlerle görüşülmesi kararlaştırıldı. Yaşananların arkasından mevzu Yalçın’a iletilirken, taraflar 21 Haziran’daki görüşmeyi bekledi. Dün meydana gelen görüşmelerden sonrasında Sergen Hoca’ya 25 milyon TL teklif edildi. Sadece Sergen Yalçın probleminin para olmadığını ifade ederek yeni kontratı kabul etmedi. Görüşmeler burada tıkanırken gece geç saatlerde Sergen Yalçın, yeni sözleşmeyi imzalamayacağını ve çalışmayacağını açıkladı. Son durum bugün yapılacak olan görüşmelerle netlik kazanacak. Beşiktaş’ta Sergen Yalçın sürecinin bittiği konuşulurken, yönetimin 5 Temmuz’daki ilk antrenman öncesinde teknik direktör sorununu çözmek istiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku