Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Beyaz Saray’da panik!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Beyaz Saray’da panik!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

ABD Başkanı Barack Obama’nın ikametgahı olan Beyaz Saray’ı çevreleyen demir parmaklıkları aşarak bahçeye girmeye çalışan bir kişi, paniğe neden oldu. Beyaz Saray kısa süreliğine giriş ve çıkışlara kapatılırken, Gizli Servis elemanlarınca yakalanan şahıs, polise teslim edildi.

Beyaz Saray yetkilileri, yerel saatler 16.00 sularında bir şahsın  Beyaz Saray’ın batı tarafındaki demir parmaklıklardan atladığını belirtti. Olayın  ardından yaklaşık yarım saat Beyaz Saray’a giriş ve çıkışların güvenlik  gerekçesiyle kapatıldığını ifade eden yetkililer, ismi açıklanmayan kişinin hemen  yakalandığını bildirdi.
 
Beyaz Saray görevlileri, atlama esnasında elini kesen şahsa sağlık  görevlilerinin müdahale ettiğini söyledi. Şüphelinin daha sonra Washington DC  polis yetkililerine teslim edildiği belirtildi.
 
Geçen yıl Obama ailesinin Şükran Günü sebebiyle içeride olduğu bir  zamanda, Amerikan bayrağını omuzuna sararak Beyaz Saray’ın demir parmaklarını  aşan kişi, yaklaşık 20 metre ilerledikten sonra görevlilerce yakalanmıştı.
 
İki sene önce yaşanan olayda ise Beyaz Saray’ın önündeki demir  parmaklıklardan atlayan ve 64 metre uzunluğundaki bahçeden koşarak geçen 42  yaşındaki Irak gazisi Omar Gonzalez, elindeki bıçağıyla Obama’nın konutuna kadar  gitmişti. Skandalın ardından eleştirilerin hedefi haline gelen Gizli Servis  Direktörü Julia Pierson, 1 Ekim’de istifa etmişti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/beyaz-saray-da-panik-/dunya/detay/2234589/default.htm

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap