Beykoz Üniversitesi’nden 18 yaş üzerine ücretsiz psikolojik destek!

Beykoz Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programlarında eğitimlerini tamamlamak üzere olan klinik psikolog adayları tarafından, destek arayan bireylere bedava dağıttığı olarak psikolojik danışmanlık hizmeti verecek verilecek.

0

Küresel salgın sebebiyle çevrimiçi olarak Zoom programı üzerinden gerçekleştirilecek hizmetler, randevu ile alınacak gün ve saatte uygulaması yapılacak. Online yapılacak görüşmeler için randevular 8 Ekim’de başladı.

 

DANIŞMANLIK HİZMETİ 18 YAŞ ÜZERİNDEKİLERE YÖNELİK

 

Psikolojik danışmanlık hizmeti 18 yaş üstündeki yetişkinlere yönelik olarak gerçekleştirilecek.

Danışmanlıktan, günlük yaşamlarını aksatacak ve kişilerarası ilişkilerini etkileyecek seviyede psikolojik problemleri olan bireyler yararlanabilecek.

Bu sorunlar arasında kaygı bozuklukları, depresyon, travma sonrası stres bozukluğu, obsesif kompülsif bozukluk, yeme bozuklukları gibi problemler yer alabilecek.

Ancak hizmetin kapsamı bununla sınırlı değil, farklı şikâyetleri olup desteğe ihtiyaç duyan kişilere de psikolojik danışmanlık hizmeti sağlanabilecek.

EN ÇOK ÖNERİLEN YAKLAŞIM İLE DANIŞMANLIK VERİLECEK

Bilişsel ve Davranışçı Terapiler (BDT) yönelimi ile psikolojik danışmanlık hizmeti sunulacağını aktaran, Beykoz Üniversitesi Klinik Psikoloji Lisansüstü Programları Koordinatörü, Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu, ihtiyacı olan kişilerin randevu alarak hizmetten yararlanabileceğini belirterek, şunları söyledi:

“Psikolojik problemleri sebebiyle hizmetimize başvuran danışanlara ‘Bilişsel ve Davranışçı Terapiler (BDT)’ yönelimi ile psikolojik danışmanlık hizmeti sunulacak.

BDT genel hatlarıyla kişinin psikolojik problemleriyla ilişkili duygu, düşünce ve davranışları hedef alarak iyileşme sağlamayı hedefleyen bir psikoterapi ekolü olarak tanımlanır. Etkili olduğu bilimsel kanıtlarla gösterilmiş olduğu için BDT çağımızda çok sayıda psikolojik sorun için kullanılması ilk sırada tavsiye edilen psikoterapi yaklaşımıdır.

Klinik psikoloji adaylarımız bu psikoterapi yaklaşımına yönelik 84 saatlik teorik eğitimlerini tamamladılar. Şimdi klinik pratiklerinde bu yaklaşımla çalışan yetkin ve tecrübeli hocalarımızın danışmanlığında uygulama yaparak ihtiyacı olanlara destek sunacaklar. Psikolojik yardım ihtiyacı olduğu gerçeğini düşünen kişiler, Beykoz Üniversitesi’nin sunmuş olduğu bu hizmetten randevu alarak, bedava dağıttığı bir biçimde yararlanabilirler.”

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku