Biliz: “Namus üzerine yemin edenler namusunu sattılar”

0

Demokrat Partinin olağan salı toplantılarında yine gündemi belirleyecek açıklamalarda bulunuldu. DP İl Başkanı Ali Biliz başkanlığın da bir araya gelen ilçe başkanları ve yönetimleri, Bursa gündemini yakından ilgilendirecek konuları masaya yatırdı. Biliz “ Bildiğiniz üzere 26 şubatta partimizin genel kongresine gidiyoruz. Genel Başkanlık ve Genel Merkez kurumlarının şekilleneceği, Büyük Kongremizde, genel başkan adaylarına ve yeni yönetime girebilmek için yarışacak olan adaylarımıza, dava arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. İl başkanlığı olarak aday olacak tüm arkadaşlarımız, teşkilatlarımızın misafiridir. Proje ve hedeflerini, hiçbir kimsenin aracılığı olmadan gelip, üyelerimizle paylaşabilirler. Demokratların kalesi Bursa’dır. Üyelerimiz misafir değil, ev sahibidir. Dertlerini, sorunlarını dışarıda değil, parti teşkilatlarımızda başkanlarımızla paylaşsınlar. Dertler paylaştıkça azalır.” dedi.
OYUNCAK OLMAYIN!
İlçe başkanlarına da söz veren Biliz, ilçelerin referandum çalışmaları hakkında da bilgiler aldı. Biliz “ Türkiye Cumhuriyetini kuran ecdadımızın, akıttığı teri, döktüğü kanın değerini anlamayarak, şimdiki TBMM’nin misafirler, namusunun ve şerefinin üzerine yemin ettiği halde, sadece bir kişinin el işareti ile onun yönlendirmesiyle -Başkanlık Yasasını- Yüce Meclisten geçiren okumuş cahillere sesleniyorum. Halkımız oynadınız tiyatroya geçit vermeyecek. Referandumda 7 hazirandan daha kötü bir hezimet yaşayacaksınız. Gelin daha Cumhurbaşkanı bu yasayı onaylamadan, çıkardığınız çadır devleti Anayasasını geri çekin. Milli Mutabakat Hükumet neznin de çıkartacağımız Anayasa Sistemi ile güçlendirilmiş ve denetlenebilir Parlamenter Sistem, tüm kurumların kırmızı çizgiler ile yetkilerinin katı kurallarla uygulandığı, Güçlü Türkiye çizgisinden beraber yürüyelim. Devlet Memurlarının, iktidarların oyuncağı olmayacağı, siyaset yapmayacağı,bir yerlere gelebilmek için basamak olarak kullanamayacağı bir Türkiye’de yaşamak mümkün.” Dedi.
EYLEM PLANIMIZ BİLE YOK!
Bursa gündemi ile de görüşlerini açıklayan Biliz “ Marmara Bölgesi beşik gibi sallanıyor. Büyükşehir ve ilçe belediyeleri bu konuda bir eylem planı hazırlamış değil. Deprem riskinin çok büyük olduğu Bursa’da,3 milyonluk kentte 180 bin riskli yapı var. Eğer önlem alınmazsa 7 şiddetinde bir depremde en az yüz bin insanımızı kaybedeceğimiz yetkili makamlarca açıklanıyor. Zor durumda kalmamak için Kentsel Dönüşümde sosyal donatı alanları ve bağlantı yollarının çok iyi planlandığı, mahalle bazında yapılarak, yeşil alanların ihtiyacı karşıladığı projeleri Demokratlar olarak destekleyeceğiz. Soğanlı, Demirkapı ve en sonunda hediye paketinden çıkan Sıcaksu-Tabakhane kentsel dönüşüm örneklerine sıcak bakmıyoruz. Çünkü insan değerini ortaya koymayan her proje miladını doldurmadan, çöplüğe gider. Sıcaksu-Tabakhaneler bölgesinde büyük bir kür-kaplıca termal merkezi yapılacağı söylense de, gerçek apart otellerin hakim olduğu çok katlı binaların yoğunlaştığı bir projeyi önümüze koydular. Tartışmalar arasında hunharca yıktıkları Tolon çamaşır fabrikasını yapmaya söz verdikleri halde yer bile ayırmamaları verdikleri sözleri ne kadar yerine getireceklerinin de bir göstergesi! Üstelik sahibinden satılık arsa ile birlikte projeyi ballandıra ballandıra anlattılar . Altından kalkamayacağın bir bedel ile kamulaştırdığın bu alana, şimdi Büyükşehir’in önünde mendil açarak 24 dönümlük ilk rezerv bölgesine fıldır fıldır müşteri arayarak! Ey Büyükşehir Belediyesi 1 milyar kamulaştırma parasını kime neden ödedin?. Yaptığın, restore ettirdiğin yapıları milyonlarca harcayarak, 3-5 kuruşa –tecavüzcü- damgası yiyen vakıflara peşkeş çektin. Hayırla anılacağın bir icraatın yok hala dam üstünde tüneyeceğim diye uğraşıyorsun! Kendine gel yoksa gereğini yaparız!” dedi.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku