Binali Yıldırım Bombalı Saldırıyı Gerçekleştiren Örgütü Açıkladı

Başbakan Binali Yıldırım dün Vezneciler’deki saldırıda yaralananları ziyaret etti. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun hastaneden ayrılmasından yaklaşık 15 dakika sonra Haseki Hastaneni’ne gelerek yaralıları ziyaret eden Başbakan çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yıldırım “Bu istiklal mücadelesinden geri dönüş yok” diye terörle mücadelede kararlılık mesajları verdi. Midyat’taki saldırı ile ilgili de konuşan Yıldırım “1 polis şehit oldu 2 kişi de yaşamını yitirdi. 30 kişi de yaralandı” dedi.

Yıldırım saldırı ile ilgili, “Midyat’ta bir bombalı saldırı gerçekleşti. Allah’tan alınan tedbirler sayesinde, bariyerler sayesinde çok çok büyük patlayıcı olmasına rağmen, tabi yaralılar oldu 30 civarında maalesef şu ana kadar teyit edilen şekliyle 1 polis 2 vatandaş olmak üzere 3 kaybımız var. Bu eylemleri yapan katil PKK örgütüdür. Bu bizi şaşırtmadı.Terörle mücadele kararlılık gerektiren bir şeydir. Önümüzde arkamızda insan kılığında bu katiller var. Vatandaşlarımıza zarar vermemek adına güvenlik güçlerimiz çok yoğun çalışıyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boyacı Ustası