Teknoloji

Binali Yıldırım Twitter’da Davutoğlu’nun Çok Gerisinde


Teknoloji

Başbakan Binali Yıldırım’ın resmi twitter hesabı takipçi sayısı bakımından düşük, etki bakımından yüksek. Ancak önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ise hala çok gerisinde.Başbakanlık ve AK Parti genel başkanlığı görevini Ahmet Davutoğlu’ndan devralan Binali Yıldırım (@binaliyildirim), sosyal medyada Davutoğlu’nun (@Ahmet_Davutoglu) çok gerisinde bulunuyor.

Başbakanlığının ilk günlerini yaşayan Yıldırım’ın takipçi sayısı son günlerde bir hayli artmasına rağmen, takipçi sayısı bakımından Davutoğlu’nu hala çok uzaktan takip ediyor.

Binali Yıldırım Başbakanlığı devraldığı 22 Mayıs günü 35 bin takipçiye sahipken, bugün itibariyle 8 günde takipçi sayısı iki katına çıkarak 60 bini aştı.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ise hali hazırda takipçi sayısı 4,73 milyon civarında.

Ancak gündem etki sıralamasında Binali Yıldırım takipçi sayısının çok üzerinde bir performans sergiliyor. Yıldırım şu an 6,6 milyon Türk Twitter kullanıcısı arasında 36. sırada bulunuyor. Ahmet Davutoğlu ise aynı sıralamada 8’inciliği elinde bulunduruyor.

Yakın zamanda Binali Yıldırım’ın da hem takipçi sayısı hem de etki sıralaması bakımından Davutoğlu’nu yakalayabileceği tahmin ediliyor.

Rotahaber