Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Binali Yıldırım’dan ‘bedelli askerlik’ sinyali

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Binali Yıldırım’dan ‘bedelli askerlik’ sinyali
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Başbakan Binali Yıldırım, televizyonlardaki ortak canlı yayın sırasında, bedelli askerlik ve öğrenci affı konularına bakış açılarının müsbet (olumlu) olduğunu belirtti.

Gazetecilerle akşam saatlerinde İzmir Alsancak Tren Garı’nda buluşan Başbakan Binali Yıldırım, izleyicilerden gelen bedelli askerlik ve öğrenci affı sorularını da yanıtladı. Yıldırım, her iki konuya da bakış açısının müsbet olduğunu belirtti ve ‘dikkate alınması gereken bir talep’ dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

OLUMLU BAKIYORUZ

Yıldırım bedelli askerlik konusunda şunları söyledi;

“Bakış açımız müsbet. Ancak orada şöyle bir istismar olmaması gerekir. Onu iyi anlatmak lazım. Bir yandan terörle mücadele veriyoruz, bir yandan bedelli… Bu istismar edilebilecek bir konu olarak gözüküyor. Ancak bu da toplumsal bir talep. Biz yavaş yavaş profesyonel askerliğe geçtik; 15 Temmuz’dan itibaren. Vatani görevini yapan askerleri biz cepheye göndermiyoruz, onlar arka planda görevlerini yapıyorlar. Profesyonel askerliğe geçtiğimiz için dikkate alınması gereken bir husus bu. Buradan elde edilecek kaynağın da savunma sanayimizin güçlendirilmesi için kullanılması gerekir.”

Yıldırım ayrıca terör suçuna bulaşmamış kişiler için de öğrenci affına olumlu baktığını söyledi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap