Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Bingöl’de Yasak Genişliyor

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Bingöl’de Yasak Genişliyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Bingöl Valiliği, Genç İlçesi’nin Sağgöze ve Geyikdere köylerinde dün saat 22.00’den itibaren getirdiği sokağa çıkma yasağının genişletildiğini açıkladı. İlçenin 7 köyünde daha yarın saat 09.00’dan itibaren sokağa çıkma yasağı getirilerek, 9’a yükseltildi. Bingöl Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Genç İlçesi güneyi dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerin de bulunduğu değerlendirilen BTÖ mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek, maksadıyla, Genç İlçesi Şehitköy, Yeniyazı, Yazkonağı, Yolaçtı, Büyükçağ, Bulgurluk Yayla köyleri arasında kalan bölgede, operasyonel faaliyet planlanmıştır. Operasyon icra edilecek bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C Maddesi gereğince, belirtilen bölgelerde sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 23 Haziran 2016 Perşembe günü saat: 09.00’dan itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelere giriş çıkışlar ile sokağa çıkma yasaklanmıştır. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır” denildi.

GEÇİCİ ÖZEL GÜVENLİK BÖLGELERİ

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bingöl Valiliği, ayrıca, Genç İlçesi’nde bulunan Büyükçağ ve Yolaçtı bölgelerinde, 23 Haziran ile 7 Temmuz tarihleri arasında ‘geçici özel güvenlik bölgesi’ ilanedildiğini açıkladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bingöl ili sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, ilimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız, ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Bingöl valiliğimiz, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır. Bu tedbirler kapsamında, 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince; Genç İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan; Büyükçağ Batısı ve Yolaçtı bölgelerinde 23 Haziran – 07 Temmuz 2016 tarihleri arasında ‘Geçici Özel Güvenlik Bölgesi’ ilan edilmiş olup vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere girmesi yasaklanmıştır.”

DHA

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap