Gündem

Bingöl’deki Deprem Anı Kamerada


Gündem

Bingöl’de merkezüssü kent merkezi olan Richter ölçeğine göre 4.5. büyüklüğünde deprem meydana geldi. Can kaybının yaşanmadığı deprem, kısa süreli paniğe neden olurken,deprem anı güvenlik kameralarına yansıdı.Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi’nin verilerine göre, bugün saat 21.57’de Bingöl’de merkez üssü kent merkezi olan 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kısa süreli paniğe neden olan depremde, ilk belirlemelerde göre can ve mal kaybı yaşanmadı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 4.6 olarak açıkladı.

HAFİF HASARA NEDEN OLDU

Merkez üssü Bingöl’e 20 kilometre mesafede bulunan Ilıcalar Beldesi ölün 4.5 büyüklüğündeki deprem halk arasında paniğe neden olurken, beldede cami ve bir evde hafif hasara yol açtı. Depreminden ardından Bingöl Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi’ne (UMKE) ait iki tim, beldeye giderek incelemelerde bulundu. Yapılan ilk incelemelerde belde cami ile bir evde hafif hasar meydana geldiği belirlendi.

DEPREME TERAVİH NAMAZINDA YAKALANDILAR

Depreme Ilıcalar Camisi’nde teravih nemazında yakalanan vatandaşlar kısa süreli panik yaşadıklarını dile getirerek, sarsıntı ile camı dışına çıktılarını söyledi. Caminin kolonları ve duvarlarında çatlaklara neden olan deprem sırasında, üst katta bulunan kadınların ise seccade ve tespihlerini bırakarak panikle dışarıya kaçtığı belirtildi.

DEPREM ANI KAMERALARA YANSIDI

Ilıcalar Bedesi’nde bunan bir işyerinde, deprem anı güvenlik kameralarına yansıdı. Güvenlik kamerasının saniye saniye kaydettiği görüntülerde, Barış Korkut’a ait işyerindeki ürünler, raflardan yerlere saçıldı.