Bir Dev Şirket daha İflas Erteleme İstedi

Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasında yer alan bir firma daha iflas erteleme talebinde bulundu.

1992 yılında küçük bir atölyede kurulan, yıllık 226 milyon TL’nin üzerindeki satışlarıyla ilk 500 büyük sanayi kuruluşu arasına girmeyi başaran, dünyanın 90 ülkesine kablo satan Tümka Kablo, iflas erteleme talebinde bulundu. 2006 yılından itibaren İstanbul Sanayi Odası’nın Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarının listelendiği İSO 500 sıralamasına giren Tümka Kablo yaşadığı darboğazdan çıkamadı.

2012’ye kadar İSO 500 listesinde kendine yer bulan şirket ürettiği kabloların yüzde 65’ini ihraç ediyor. Avustralya’ya malzeme satan ilk Türk kablo şirketi olan kuruluş, 2010 yılında 20 bin metrekarelik yeni fabrikasını İstanbul Hadımköy’de kurdu.

ÜNLÜ İSİMLER BASKIN YAPMIŞTI

2013 yılında şirket yönetiminde hisse devri dolayısıyla anlaşmazlıklar yaşanmaya başladı. 2013’te adı ünlü isimler, Özge Ulusoy, Deniz Akkaya, Şeyma Coşkun ve Hadise ile anılan işadamı Ozan Çelik fabrikaya zorla girerek ortaklardan birinin hisselerini almak istemiş ve polisin müdahalesi ile binadan çıkarılmıştı. Resmi kayıtlara göre Tümka’nın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hakan Okumuş olarak görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boyacı Ustası