Bir Hafta İçinde İki Kesintiden Sonra Facebook, Kullanıcıların Sunuculara Erişmekte Zorlandığını Söyledi

Pazartesi günü kesinti altı saatten fazla sürdü. Kesinti izleyici Downdetector, bunun şimdiye kadar bildirilen en büyük kesinti olduğunu söyledi.

0

Bir dizi kesintinin ortasında, sosyal medya devi Facebook , bazı kullanıcıların sunucularına erişmek için mücadele ettiğini söyledi. Bu, Facebook, Instagram , Facebook Messenger ve daha fazlası gibi diğer hizmetlerle birlikte dün gece bu hafta ikinci kesintileriyle karşı karşıya kaldıktan sonra geliyor.

Pazartesi günü Facebook, altı saatten fazla süren en büyük küresel kesintilerden birine tanık oldu .

Facebook, kesintilerin Pazartesi günü hatalı bir yapılandırma değişikliği nedeniyle gerçekleştiğini söylerken, Cuma gecesi kesintinin arkasındaki neden tam olarak belli değil.

Facebook şimdi hizmetlerinde, kullanıcıların sosyal medya platformuna erişmesine izin vermeyen bir sorun olduğunu söyledi. Bu sorunun şu anda ne kadar yaygın olduğunu bilmiyoruz, ancak dün geceki kesintinin nedeni bu olabilir.

Kesinti izleyici Downdetector, dün geceki iki saatlik kapanmadan sonra herhangi bir kesinti olduğunu göstermiyor. Facebook bu hafta iki kesintiyle karşı karşıya kaldı ve bunu sosyal medya devi için hem hizmetin çalışmaması hem de eski bir çalışanın Facebook ve Instagram’ın genç kızlara verdiği zararı ifşa etmek için ihbarcıya çevirmesi açısından en zor haftalardan biri haline getirdi.

Cuma gecesi kesintisi sırasında bazı kullanıcılar Instagram beslemelerini yükleyemezken, diğerleri Facebook Messenger’da mesaj gönderemedi.

Pazartesi günü, sosyal medya devi, şirketin 3,5 milyar kullanıcısının WhatsApp, Instagram ve Messenger gibi sosyal medya ve mesajlaşma hizmetlerine erişmesini engelleyen yaklaşık altı saatlik bir kesinti için “hatalı bir yapılandırma değişikliği” suçladı.

Downdetector’ın şimdiye kadar gördüğü en büyük web izleme grubu ve milyarlarca kullanıcının uygulamalara erişimini engelledi, bu da rakip sosyal medya ve mesajlaşma uygulamalarının kullanımında bir artışa yol açtı.

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku