Bitcoin fiyat tahmini: BTC, 2021’in sonundan önce 100.000 dolar, Ethereum 10.000 doları bulur

0

ABD hisse senetleri kripto para meraklılarını sevindirirken ve şüphecileri küçümserken Bitcoin (BTC) patlıyor . Dünyanın en büyük kripto para birimi Ekim ayında %26 yükseldi, 21 Eylül’deki en düşük seviyesinden %36 yükseldi ve son üç ayda %61’lik bir kazanç kaydetti. Buna karşılık, S&P 500 bu ay %2,8 keskin bir artış gösterdi, ancak son iki buçuk hafta ve üç ayda %2’den az. Endeks, yedi aylık kazançların ardından Eylül ayında yaklaşık %5 düştü. Bitcoin fiyat tahmini: BTC, 2021’in sonundan önce 100.000 dolar, Ethereum 10.000 doları bulur

Girişimci David Gokhshtein gibi kripto boğaları, bitcoin yarışının yeni başlıyor olabileceğine inanıyor. Temmuz ayında Gokhshtein Media ve PAC Global’in kurucusu, Bitcoin’in 20.000 dolara düşmesi çağrılarının ayılardan “arzu dolu bir düşünce” olduğunu doğru bir şekilde öngördü ve sahip olduğu tokenin 25.000 doları geçmeyeceğini savundu. CoinMarketCap’e göre, yaklaşık 29.800 dolara düştü.

Gokhshtein ayrıca Ağustos ayında 50.000 dolarlık işaretin kripto para birimi için teknik direnç olduğunu doğru bir şekilde kaydetti. Bitcoin bu seviyeyi test etti ve bu yılın başlarında başarısız oldu ve 40.000 dolara geri gönderdi. Ancak o zamandan beri 54.000 dolara yükseldi ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64,863 doları test etmeye hazır görünüyor.

Tüm piyasa tahmincileri gibi, Gokhshtein’in tahmini de mükemmel olmaktan uzak. Bitcoin’in Temmuz sonunda 70.000 dolara yükselmesi için çağrıda bulundu ve daha sonra madalyonun 85.000 dolara fırlayabileceğini söyledi, Haziran ayındaki 120.000 dolarlık cesur ilanından bahsetmiyorum bile.

Ancak Gokhshtein, bitcoin çekiciliğine sıkıca tutunuyor. Gokhshtein, Insider’a yakın tarihli bir röportajda “Her zaman geçen sefer söylediklerime bağlı kalacağım” dedi. “Burada ileriye doğru küçük bir adım atacağım. Bence bitcoin 100.000 doları geçer. Bunda hiç şüphe yok. ”

Gokhshtein, bu önemli adımın yıl sonundan önce geleceği konusunda ısrar ediyor. Gokhshtein, bunun daha erken olmamasının nedeninin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan düzenleyici netlik eksikliği olduğunu söyledi. Hükümet düzenlemelerinin gelişen kripto para birimi alanını öldüreceği korkusu, yatırımcıları büyük ve küçük tutuyor, diye ekledi.

Bitcoin için bir başka potansiyel ters rüzgar, SEC’in bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurularını kabul edip etmemeye karar vermedeki son gecikmesiydi. Bir bitcoin ETF onaylanırsa, bu kolayca arka rüzgara geçebilir. Ancak Gokhshtein, yeni bir yatırımcı kalabalığının çekilmesine yardımcı olmasına rağmen, bitcoin alanının bir ETF’ye bağlı olmadığını açıkça belirtti.

Gokhshtein, “Bu alan bir ETF’ye bağlı değil – bu iyi olurdu, beni yanlış anlamayın” dedi. “Günün sonunda, bitcoin’in nereye gittiğini biliyoruz. Oraya vardığında kimse bilmiyor. ”

Wall Street, Yıllarca Reddedildikten Sonra Kriptoya Kadar Isınıyor

Bitcoin’in inşa momentumu, JP Morgan’ın Jamie Dimon’u gibi dijital varlıkların kullanışlılığından ve sürdürülebilirliğinden şüphe duyan uzun zamandır kripto alaycıları için kırmızı bir bayrak olabilir. Aynı konuda: Ethereum fiyatına ilişkin görüş: Yatırım yapmadan önce ETH hakkında bilmeniz gereken her şey! . CNBC’ye göre, CEO kısa süre önce sözde dijital altının daha çok “aptal altını” gibi göründüğünü söyledi.

Lideri, Mayıs ayında bir Wall Street Journal zirvesinde bitcoin’e “ilgi duymadığını” söylese de, JP Morgan ve Wall Street’teki meslektaşları dijital varlıkları ciddiye almaya başlıyor. VanEck ETF ürün müdürü JP Lee, Insider ile önceki bir röportajda, kripto popülerlik kazandıkça “araya girmeye veya geride kalmaya” zorlandıklarını söyledi.

“Beş yıl önce ‘Buna dokunmayacağız’ diyen herkes, şimdi ‘Tamam, peki, top oynamalıyız, tüm bu nesil fikirler olmasa da d’eylem, Lee, Insider’a verdiği demeçte, yatırım bizimkinden farklı bir alanda faaliyet gösterecek. “Top oynamak zorundalar, yoksa bu şeyin onlardan o kadar uzaklaşmasına izin verme riskiyle karşı karşıyalar ki artık konuşmanın bir parçası değiller. ”

Bank of America, 4 Ekim tarihli bir notta dijital belirteçleri “tamamen yeni varlık sınıfı” ve “görmezden gelinemeyecek kadar büyük” olarak nitelendirerek, mücadeleye katılan en son büyük banka oldu. Bu artan kabul, yeni ortaya çıkan alana daha da fazla müşteri çekebilir.

Ayrıca bu hafta, ünlü bir hedge fon yatırımcısı olan George Soros’un yatırım firmasının, dijital varlığı yukarı çeken bitcoin’e sahip olduğu açıklandı. Gokhshtein, pozisyonunu açıklayan her Soros için Bitcoin ile yakınlığı bir sır olan çok sayıda saygın yatırımcı olduğunu söyledi.

Gokhshtein, “Herkes halka çıkıp size bitcoin aldıklarını söylemeyecek, ama öyle” dedi. “Piyasada çok fazla para var. Çok fazla para. Kurumlar buraya beş dakika oynamaya gelmedi. ”

Ethereum 10.000 dolar, ardından 18.000 dolar

Bitcoin hala dünyadaki en ünlü kripto para birimi olmasına rağmen, ikinci en büyük kripto para birimi ağı olan ethereum’u da çağırmadan bahsetmek zor. İlginizi çekebilir: Bitcoin Fiyat İncelemesi: 51.000 dolar sınırını kırarak yakın vadeli boğa hedefini 56.000 dolara getiriyor. .

Ethereum, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) olarak adlandırılan dijital sanat yaratırken ve ticaret yaparken merkezi olmayan finans (DeFi) projeleri inşa eden güçlü bir geliştirici ekosistemine sahiptir. Gokhshtein, sözde “ethereum katilleri” kripto para birimini tahttan indirmeyi vaat ederken, yerleşik şirketin ağ etkisinin bir süre daha yerinde kalmasının beklendiğini söyledi.

Gokhshtein, ağın yerel tokeni Ether’in – sahip olduğu – mevcut 3500 dolarlık seviyelerden yıl sonuna kadar 10.000 dolara ulaşacağına “şüphesiz” olduğunu söyledi. Oradan girişimci, 2017’deki bitcoin’i yansıtan astronomik bir koşuda 15.000 dolara, hatta 18.000 dolara tırmanabileceğini söyledi.

Dört yıl önce, ateşli bir bitcoin rallisi, jetonu 1.000 dolardan yaklaşık 20.000 dolara çıkardı ve ana akım bilincine girdi. Önümüzdeki üç ay içinde değeri yarıya indi.

Gokhshtein, şirketler, bankalar ve hatta ülkeler gibi büyük yatırımcıların yaygınlığının başka bir kripto çöküşünü önleyeceği için tarihin tekerrür etmeyeceğini söyledi.

Gokhshtein, “Düşüşü satın alan ülkeler var” dedi. ” Bu farklı. 2017 değil. 2021 çok farklı. Balinalar artık haber satabiliyor ama insanlar satın alıyor. “

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku