Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

BM Güvenlik Konseyi Filistin’i görüştü

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 BM Güvenlik Konseyi Filistin’i görüştü
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

  Tüm BM üyesi ülkelere açık olan toplantıya özellikle BM Güvenlik  Konseyi’nin daimi üyeleri düşük seviyede katılım gösterdi. Aynı saatlerde ABD’nin  BM Daimi Temsilciliği’nin, DAEŞ’le mücadele konulu başka bir toplantı  düzenleyerek BMGK üyesi ülkelerin büyükelçi ve yardımcılarını oraya davet ettiği  öğrenildi.

   Toplantıda konuşan Filistin’in BM Daimi Temsilcisi Riyad Mansur, Gazze  saldırıları, illegal yerleşimler, konutlarının yıkılması yöntemleriyle tüm  Filistin halkının kuşatma altında olduğunu kaydederek, Filistin halkına korunma  sağlanması için mücadele verdiklerini söyledi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

   Uluslararası barış ve güvenliğin sağlanması sorumluluğunun BMGK’da   olduğunu vurgulayan Mansur, Konsey’in eyleme geçmemesinin İsrail’in hukuk  tanımazlığına cesaret verdiğini ifade etti.

   Konsey’in bölgede yaşanan onca hadiseye rağmen son 7 yılda tek bir  BMGK kararı bile çıkaramadığını hatırlatan Mansur, Konsey’in Filistin halkının  korunması için uygulanabilecek yöntemleri değerlendirmesi gerektiğini dile  getirdi.

   Toplantıda konuşan Konsey üyesi Venezuela’nın BM Daimi Temsilcisi  Rafael Ramirez, İsrail’in Filistin konusundaki planını sorgulayarak, “Çözüm için  Filistinliler tamamen yok mu olacak? İsrail, Filistin sorununun çözümü için  Yahudilere yapılan muameleyi mi bu insanlara uygulayacak?” ifadelerini kullandı.

   Filistin için hazırlanan tasarıların ve konunun gündeme gelmesinin  BMGK’da sürekli engellendiğini kaydeden Ramirez, bu sorunu gündeme getirmenin  kendileri için bir sorumluluk olduğunu vurguladı.

 

 

 

KAYNAK : Milliyet

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap