Gündem

Boğazlara Rus Bayrağı


Gündem

Peter Alekseyevich Romanov

Osmanlı imparatorluğu ona Deli Petro derdi.

Ruslar ise büyük Petro
Yaptığı reformlarla Rusya ya devlet kimliği kazandıran kişidir. Petro küçük yaşta Avrupa’ya gitti. Bu ülkelerdeki maden sistemleri ve teknolojisini öğrendi ve aynısını kendi ülkesine getirerek çok büyük devrimlere öncülük yaptı. Rusya onun döneminde her alanda inanılmaz bir değişim yaşadı. Bu hızlı değişimi anlayamayan Osmanlı padişahı III. Ahmed ona “Deli” unvanını uygun gördü. Petro medeniyetin ve ilerlemenin kaynağının denizlerde olduğunu savunuyordu. Güneydeki sıcak denizlere inerek Hollanda, Britanya, İspanya gibi ülkelerin yaptığı gibi buradaki kaynaklardan yararlanarak Rusya’yı güçlendirmeyi planlıyordu.
Bunun adına “Panslavizm”(Sıcak denizlere inme ve boğazlarda hakim olma) denildi.
Aradan 292 yıl geçti. Ama Deli Petro’nun bu hayali Ruslar için hiç bitmedi. Aksine bir saplantıya dönüştü. 300 yıla yakın bir süredir hep bunu denediler.
Ortadoğu, Türkiye’yi de kapsayan ve geniş bir alana yayılan, yüzlerce yıl savaş ve istikrarsızlıklarla boğuşmuş ve boğuşmaya devam eden bir coğrafya.
Afganistan, B.A.E, Bahreyn, Irak, İran, İsrail, Katar, Kuveyt, Lübnan, Mısır, Suudi Arabistan, Suriye, Türkiye, Umman, Ürdün, Yemen.
Bu Ülkelerde kaos birdenbire silahlanan, devlet kurma veya düzen değiştirme iddiasıyla ortaya çıkan terör örgütleri ile başladı. Yaşadıkları Toprakları kan gölune çevirdiler. Savaştılar, bölündüler.
Ve sürpriz
İsrail hariç Akdeniz’le kıyısı olan bu ülkelerin tamamında artık Rus üsleri bulunuyor.
Türkiye’de PKK terör örgütü 1984 yılında güç kazanmaya başladı.
Teröristin silahı AK-47, namı diğer Kalaşnikov Rus malı
Roketatari RPG-7 Rus malı
Mayını, suikast tüfeği, fişeği, dürbünü ve hatta çelik yeleği dahi Rus malı.
Uzatmama gerek yok. Sözün özü Rusya boğazları da istiyor.
Alır mı?
Almasına gerek yok bu iktidar elleriyle teslim etmek üzere.

İşte S-400 füze gerçeği. Bir ihanet anlaşması
Türkiye Rus üretimi S-400 hava savunma sistemi satın alacak. Bunun finansmanı için de Moskova’dan kredi kullanacak. Kaparosu dahi verilmiş. Maliyet 2,5 Milyar Dolar. Füze sistemi tabur adı verilen 8 li gruplardan oluşuyor. Türkiye ye 28 tabur yani 224 adet S400 füzesi verilecek.

Bu füzeler Rusya’nın kullandığı S400 füzelerinin bir alt versiyonu olacak. Teknoloji transferi yapılmayacak. Teknik desteği Ruslar sağlayacak. Kısaca füzelerin konuşlanacağı Türk toprakların da Rus askeri uzmanlar görev alacak. Füzeler Türk uzmanlar tarafından hiç bir şekilde incelenmeyecek. Herhangi bir anlaşmazlık halinde dahi bu füzeler Rusya ya karşı kullanılmayacak. 224 füze ateşlendiği an yerine yenileri konulamayacak.
Bu bir teslimiyet anlaşmasıdır. Bu bir acziyet ilanıdır. Bu bir ihanetin yazılı ve imzalı belgesidir.

Eskinin Bozkurdu şimdinin AKkurdu ülkücüler 1980 li yıllarda ’’Çırpınırdın Karadeniz’’ şarkısının şu mısralarını gururla söylerlerdi.
Kafkaslardan aşacağız
Türklüğe şan katacağız
Türk’ün şanlı bayrağını
Moskova’ya asacağız.
Siz Moskova ya Türkün şanlı bayrağını asamadınız ama yakında Reisiniz İstanbul’a Rus bayrağını sizlerle birlikte asacak haberiniz olsun.

 

Sevgilerimle