Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Bomba iddia: Akşener seçim gecesi istifadan mı döndü?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Bomba iddia: Akşener seçim gecesi istifadan mı döndü?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

24 Haziran seçimlerinin sonuçlarının belli olmasının ardından İyi Parti’de başlayan dalgalanma, devam ediyor. Kulislerde, partisine ve cumhurbaşkanı adayı olarak kendisine çıkan oylar nedeniyle Genel Başkan Meral Akşener’in seçim gecesi istifa eşiğinden döndüğü ileri sürüldü. Parlamentodaki asıl rekabetin ise 1 Ekim’den sonra yaşanacağı, İyi Parti’nin kendi içindeki tartışmayı bitirmemesi halinde AKP’ye milletvekili kayması olabileceği öne sürülüyor.

24 Haziran seçimlerinin sonuçlarının belli olmasının ardından İyi Parti’de başlayan dalgalanma devam ederken, kulislerde, partisine ve cumhurbaşkanı adayı olarak kendisine çıkan oylar nedeniyle Genel Başkan Meral Akşener’in seçim gecesi istifa eşiğinden döndüğü ileri sürüldü.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İddialarla ilgili konuşan İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, “Yok öyle bir şey, doğru değil” dedi. Ancak kulislerde Akşener’in tüm beklentilere rağmen seçim gecesi ortalıkta görünmemesinin ardından ortaya atılan iddialar durulmadı.

T24’ten Hülya Karabağlı’nın haberine göre, kulislerde, parti içindeki sıkıntının hemen bitmeyeceği görüşünü ileri sürenler dikkat çekiyor. İyi Parti’de herkesi kucaklayan bir milletvekili listesi yapılmadığı, örgütün ve partililerin taleplerinin dikkate alınmadığı, bazı tercihlerle de çok sayıda küskün yarattığı ifade ediliyor.

ÖZDAĞ’IN SESSİZLİĞİ…

Parti çevrelerinde en çok eleştirilen konular arasında başkanlık sistemine karşı çıktıkları için MHP’den ihraç edilen dört milletvekilinin durumu var. Sağlık gerekçesiyle aday olmayan eski Isparta Milletvekili Nuri Okutan’ın dışında, yeniden seçilen Balıkesir Milletvekili İsmail Ok’un adının da milletvekili aday listesine son dakikada konulduğu konuşuluyor. Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ’ın da eskisine göre daha sessiz olmasının anlamlı olduğu ifade ediliyor.

AKP‘YE GİDEN OLUR MU?

AKP’nin 24 Haziran’da kazandığı 295 milletvekiline aldanılmaması gerektiğini söyleyen Prof. Yusuf Halaçoğlu’nun “Recep Beyi tanıyanlar bilir ki, 8-10 milletvekilini partisine katar ve MHP’ye de bel bağlamaz”  sözleri de kulislerin ana gündem maddesi.  İyi Parti’nin değerlendirildiği kulislerde, parlamentodaki asıl rekabetin 1 Ekim’den sonra yaşanacağı, kendi içindeki tartışmayı bitirmemesi halinde AKP’ye milletvekili kayması olabileceği söyleniyor.

Kulislerde, genel başkan yardımcısı Koray Aydın’ın Meclis Grup Başkanı olabileceği iddiası da var.

Anahtar Kelimeler: Bursa , Bursa Haber , Bursa Haberleri , Bursa Son Dakika Haberleri

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap