Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Brexit İngiliz gazetelerinin manşetinde: Savaşma ayrıl

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Brexit İngiliz gazetelerinin manşetinde: Savaşma ayrıl
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Daily Express “Yüksel ve parla” manşeti ile “Muhteşem yeni Britanya” vurgusu yaptı. Gazete, 10 sahifelik “tarihi Brexit baskısıyla” gelişmeye büyük mahal verdi.
Sun, “Savaşma, ayrıl” manşetiyle Johnson’ın Brexit sürecinde bölünen İngiliz topluluğunu tekrar bir araya getirme lafına dikkati çekti. Haberde, Başbakanın, AB’den ayrılış konusunda kimi “kaygı ve kayıpları” itiraf ettiği ve bununla birlikte “umut ve fırsat” lafı verdiği de söz edildi.
I gazetesi “Sırada ne var?” manşetiyle çıktı. İngiltere’de hem kutlama hem protesto, Brüksel’de ise dehşetin görüldüğünü yazan gazete, İngiltere’nin bundan sonraki geleceğini sorguladı.
Guardian, “Hoşçakal’ dediğimiz gün” manşetini attı. “Bir millet komşularına nasıl veda eder?” diye soran gazete, Brexit’in günün kimileri için “bağımsızlık günü”, sairleri içinse “ulusal bir yas” olduğunu belirtti.
Financial Times da “Britanya, nihayet AB bağlarını kesti” manşetiyle verdiği haberinde, Londra’nın fırtınalı üyeliğinin, 2. Yerküre Savaşı sonrası kıtanın entegrasyon sürecine eşi gibisi görülmemiş bir darbeyle sona erdiğini yazdı.  Haberde, Johnson’ın cuma gecesi yaptığı açıklama “temkinli ancak iyimser” olarak nitelendirildi.

Daily Mail, manşetine Brexit noktasına,dünya umumunda yayılan corona virüs salgınını taşıdı. Gazete “Virüs daha kaç tane Britanyalıyı kurbn edecek?” diye sordu.  Gazete ana sahifesinin sağ üst bucağında küçük bir kutuda nokta vererek, “İngiltere için yeni bir şafak” dedi.
İngiltere ‘demuhalif Personel Partisi’ne yakın Mirror gazetesi de “Şimdi bize vadedilen İngiltere’yi inşa etme zamanı” manşetini attı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap