Britney Spears babasının vesayetinden kurtuldu

0

Yargıç Brenda Penny, heyecanla beklenen bu duruşmada mevcut anlaşmanın olduğu gibi “savunamaz” olduğunu söyledi. Bu nedenle, sanatçının “çıkarına”, Jamie Spears’ı öğretmenlik rolünden derhal geçerli olmak üzere askıya almaya karar verdi.

2008’de yıldızın ortaya çıkardığı ruhsal rahatsızlıkların ardından kurulan bu denetim şu an için geçerliliğini koruyor ancak Jamie Spears’ın profesyonellere emanet edilen kızının özel yaşamının veya mali durumunun yönetiminde bir sonraki duyuruya kadar artık söz hakkı yok.

Mahkemenin, bu vesayet tedbirinin sona erdiği konusunda, muhtemelen yıl sonuna kadar gelecek bir duruşmada karar vermesi bekleniyor.

Britney Spears’ın avukatı Mathew Rosengart, bu hafta sunulan bir dilekçede Jamie Spears’ın “29 Eylül’de askıya alınmalı ve vesayetin bir an önce sona ermesi gerektiğini” yazdı.

“Öğretmen olarak onunla geçen her gün – her gün ve her saat – kızına ıstırap ve acı çektirdiği bir gündür” diye devam etti.

sorunlu

İddialarını desteklemek için geçen hafta New York Times (“Britney Spears’ı Kontrol Etmek”) tarafından hazırlanan bir belgesel, Jamie Spears’ı kızının odasına gizlice gözetleme kameraları yerleştirmekle ve özel konuşmalarını kaydetmekle suçluyor.

Babası, kızı üzerinde herhangi bir yasadışı gözetim uyguladığını reddetti.

Netflix’in yapımcılığını üstlendiği bir başka belgesel “Britney vs Spears”, 39 yaşındaki şarkıcının vesayet tedbirinin başlangıcında iki kez kendi avukatını tutmayı denediğini ve mağdur olduğunu iddia ediyor.

Geçen Temmuz’a kadar bir konsey tutamadı.

Hayranlardan destek

Geçen ay Jamie Spears sonunda baskıya boyun eğmiş görünüyordu: Mahkemelerden vesayet tedbirini sona erdirmelerini istedi ve şarkıcının bundan sonra “kendi hayatını yönetebileceğine inandığını” belirtti.

Britney Spears, adalet önündeki ifadelerde veya sosyal ağlardaki yayınlarda bu vesayet altına alınmasına açıkça karşı çıktı.

Özellikle, başka çocuk sahibi olmak istediğinde RİA’sını çıkaramadığını ve kendisini “sarhoş” hissettiren ilaçları almaya zorlandığını söylemişti.

İdollerinin “serbest bırakılmasını” talep eden bir hayran ordusu tarafından yıllarca desteklendi. Yüz kişi Çarşamba günü Los Angeles mahkemesinin önünde toplanmıştı.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku