Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Brüksel saldırısında 2 tutuklama daha

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Brüksel saldırısında 2 tutuklama daha
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Belçika federal savcılığının açıklamasında, isimleri Smail F.  ve İbrahim F,  olan kişilerin, Brüksel saldırılarını gerçekleştirenlerin saklanmak  için kullandığı Brüksel’in Etterbeek semtindeki evi kiraladığı belirtildi.

Brüksel saldırılarını soruşturan hakimin, 2 kişinin terör eylemlerinde yer alma ve terör amaçlı cinayet suçlamasıyla tutuklanmasına karar verdiği ifade edilerek, soruşturmanın devam ettiği ve şimdilik ilave bilgi verilemeyeceği vurgulandı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Saldırılarla ilgili daha önce, Mohamed Abrini, Osama K, Herve B.M. ve Bilal E.M. tutuklanmıştı.

‘ŞAPKALI TERÖRİST’ OLDUĞU ORTAYA ÇIKMIŞTI

Paris saldırılarının sorumlusu olmakla da suçlanan Mohamed Abrini’nin, Brüksel Havalimanı’ndaki saldırı sonrası kaçtığı tespit edilen “şapkalı terörist” olduğu ortaya çıkmıştı.

Brüksel’de bir metro istasyonu ve havalimanında 22 Mart’ta düzenlenen saldırılarda 32 kişi ölmüş, 270 kişi yaralanmıştı. Havalimanında iki intihar saldırganı üzerilerindeki bombaları patlatırken, şapka takan ve beyaz ceket giyen üçüncü şüpheli kaçmayı başarmıştı.

Teröristin geride bıraktığı bomba kontrollü şekilde patlatılmıştı.

Savcılıktan yapılan yazılı açıklamada, 22 Mart’taki saldırılarını düzenleyen grubun aslında ilk hedefinin Paris’e ikinci bir saldırı düzenlemek olduğu, ancak son dakikada karar değiştirerek Brüksel’i hedef aldıkları belirtilmişti.

Saldırıların sorumluluğunu DAEŞ üstlenmişti.

AA

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap