Teknoloji

Bu cihazın fiyatı sosyal medyayı salladı


Teknoloji

İngiltere Sir James Dyson’ın 299 pounda (Yaklaşık 1200 TL) satışa çıkardığı saç kurutma makinasını konuşuyor. İngiltere’de bir firma 299 poundluk (Yaklaşık 1200 TL) saç kurutma makinası tasarladı.Saç kurutma makinasının astronomik fiyatı İngiltere ve ABD’de basınında gündem oldu. Business Insider’ın haberine göre İngiliz yatırımcı Sir James Dyson’ın ürettirdiği saç kurutma makinası çok hafif olmasıyla ün yaptı. Sir […]İngiltere Sir James Dyson’ın 299 pounda (Yaklaşık 1200 TL) satışa çıkardığı saç kurutma makinasını konuşuyor.

İngiltere’de bir firma 299 poundluk (Yaklaşık 1200 TL) saç kurutma makinası tasarladı.Saç kurutma makinasının astronomik fiyatı İngiltere ve ABD’de basınında gündem oldu.

Business Insider’ın haberine göre İngiliz yatırımcı Sir James Dyson’ın ürettirdiği saç kurutma makinası çok hafif olmasıyla ün yaptı. Sir James Dyson yaptığı açıklamada söz konusu saç kurutma makinalarının testinde toplamında 1616 kilometre uzunluğunda insan saçı kullanıldığını açıkladı. Söz konusu saç kurutma makinasının hafif olduğu ve çok sessiz çalıştığı belirtiliyor.

BBC’ye konuşan Euromonitor uzmanı Thidathip Tawichai, “300 pound bir saç kurutma makinası almak için çok para. Modayı takip eden ve yeni bir şeyler denemek isteyen insanlar bu ürünü satın alacaktır” diye konuştu.

Bloomberg’ün haberine göre Sir James Dyson İngiltere hükümetinden aldığı destekle İngiltere’de bir elektrikli otomobil fabrikası da açmaya çalışıyor.

(Hürriyet)