Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Bu kentten tren geçiyor ancak kimse bilmiyor

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Bu kentten tren geçiyor ancak kimse bilmiyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Kent merkezine 105 kilometre arada olan Büyükorhan ilçesindeki Piribeyler tren istasyonu Bursa’nın tek tren istasyonu. Kentte yaşayan birden fazla kimse Bursa’dan tren geçtiğini bilmezken, Bursa-Balıkesir haddinde bulunan istasyon Büyükorhan sakinleri tarafından kullanılıyor. Civar köylüler ve kaza sakinleri trene binerek bağlı oldukları Bursa mahalline Kütahya, Balıkesir, Eskişehir, Ankara ve İzmir’e gidiyor.
1935 yılından itibaren hizmet veren tren nahiyede yaşayan vatandaşlar için büyük nimet olarak görülüyor. Kesimde yaşayan vatandaşlar her bölgeye trenle gidiyor.

Piribeyler köyünde yaşayan Osman Kahraman, “Köyümüzde bulunan tren istasyonu Bursa’nın tek tren istasyonu olma özelliğini taşıyor. Bursa’dan tren geçtiğini birçok kimse bilmez, lakin Bursa’nın 23 kilometrelik toprağından tren geçiyor. Burası Bursa-Balıkesir haddinde, biz her noktaya bu trenle gidiyoruz.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Buradan geçen tren İzmir, Ankara, Balıkesir, Kütahya vilayetlerine gidiyor. Bursa’dan tren geçiyor mu diye merak edenler varsa, evet geçiyor” dedi.

Büyükorhan Belediye Lideri Ahmet Korkmaz, “Bursa’nın tek tren istasyonunun Büyükorhan sınırları içerisinde olduğunu birden fazla kimse bilmez. Piribeyler’de bulunmakta. Buradan İzmir, Balıkesir, Eskişehir, Kütahya ve Ankara’ya tren tren hattı geçmektedir.

Bu trenle yük ve yolcu nakli yapılıyor. Buradan günde 6 sefer yapılıyor. Biz bu tren istasyonunu Bursa’nın kara yolu taşımacılığıyla buluşturmak istiyoruz. Biz Ulaştırma Bakanımızla bir görüşme yaptık.
İstasyonla kazamız arası 34 kilometre, bu arayı kara yolları ağ haddine aldıracağız. Yolun yenilenmesiyle birlikte Bursa-Orhaneli ve Büyükorhan’a yeni bir yol çalışması var. Bu yolla ilçemizden tren istasyonuna giden yolun birebir devranda bitmesiyle birlikte tren taşımacılığından faydalanmak istiyoruz” halinde konuştu.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap