Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Bu sabah da acı haber Diyarbakır’dan: Şehit ve yaralılar var

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Bu sabah da acı haber Diyarbakır’dan: Şehit ve yaralılar var
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Dün akşam Diyarbakır’dan bir son dakika haberi geldi. Diyarbakır’ın Dicle İlçesi’ne 1 kilometre mesafede bulunan Jandarma Tabur Komutanlığı’na PKK’lılar tarafından bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 asker şehit oldu, 20 asker ve 3 asker yakını yaralandı. Yaralılar arasında askerlerin çocukları da var. Öte yandan, Hani ilçesinden yola çıkan takviye ekiplere teröristlerin yolda pusu kurduğu öğrenildi. Dicle-Hani karayolunda saldırıya uğrayan polis aracında Hani İlçe Emniyet Amiri ve 2 polisin yanı sıra bir de kadın hakimin yaralandığı belirlendi.

Teröristler sabah Gaziantep Emniyetine, gece Dicle Jandarma Komutanlığı’na bombalı araçla saldırdı. Gaziantep Emniyeti önündeki bariyerleri aşan bombalı araç patlamış, 2 polis şehit olmuş, 19 kişi yaralanmıştı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Akşam saatlerinde bu kez Diyarbakır’dan acı haber geldi.

Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde, PKK’lı teröristler tarafından İlçe Jandarma Komutanlığı’na bombalı araçla saldırı düzenlendi. Hain saldırıda 1 asker şehit olduğu, aralarında çocukların da bulunduğu 23 kişi yaralandı. Hain saldırının ardından teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

‘HASTANEDEYİZ, ÇOCUKLAR DA YARALANDI’

Akşam saatlerindeki saldırının ardından, yaralılar önce Dicle Devlet Hastanesi’ne, ardından helikopter ve ambulanslarla Diyarbakır Asker Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralılardan 3’ünün durumunun ağır olduğu belirtildi. Patlamanın şiddetiyle askeri alana yakın bazı evler ve iş yerlerinde hasar oluştu. İlçe genelinde elektrikler kesildi, bölgeye çok sayıda polis ve ambulans göndedildiği kaydedildi. Telefonla ulaşılan AK Parti Dicle İl Başkanı Derya Akter, “Patlama oldu. Biz şimdi hastanedeyiz. Yararlılar var. Uzman çavuşların çocukları da yaralandı” ifadelerini kullandı.

GENELKURMAY AÇIKLAMA YAPTI

Genelkurmay’dan yapılan açıklama şöyle: “01 Mayıs 2016 Pazar günü saat 21.40 sularında, kışla içinde lojmanların da bulunduğu Diyarbakır-Dicle İlçe Jandarma Komutanlığı nizamiyesi önünde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce patlayıcı madde yüklü bir aracın patlatılması sonucunda, bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 20 kahraman silah arkadaşımız ve onların üç yakını yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu alçakça saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımız ile yakınlarına acil şifalar temenni ediyoruz”

YAKLAŞIK 2 TON BOMBA

Bomba yüklü araçla yapılan saldırının ardından bina, branda ile kapatılıp, üzerine Türk bayrağı asıldı. Tabur Komutanlığı’nın çevresine de beton bloklar yerleştirildi. Saldırı yapılan bölgede incelemeler sürüyor. Patlama, Tabur Komutanlığı binasına yaklaşık 3 kilometre mesafedeki ilçe merkezini de etkiledi. Patlamanın şiddetiyle merkezdeki çok sayıda ev, işyeri ve araç zarar gördü. Dicle ilçesinde teröristler tarafından düzenlenen saldırının yaklaşık 2 tonluk bomba ile yapıldığı tahmin ediliyor.

POLİS ARACINDA BİR DE KADIN HAKİM YARALANDI

Dicle İlçesi’nde Jandarma Tabur Komutanlığı’na PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen bombalı saldırının ardından Dicle-Hani karayolunda saldırıya uğrayan polis aracında Hani İlçe Emniyet Amiri ve 2 polisin yanısıra bir de kadın hakimin yaralandığı belirlendi.

ÜST DÜZEY ASKERİ YETKİLİ DE YARALANDI

Teröristlerin Jandarma Tabur Komutanlığı’na yönelik saldırısında yaralananlar arasında bir üst düzey akseri yetkilinin yanı sıra lojmanda kalan askeri personelin yakınlarının da bulunduğu öğrenildi. 2 top AYP kullanıldığı tahmin edilen saldırıda infilak eden aracın komutanlıktaki lojmanların bulunduğu yere yakın bölgede patlatıldığı anlaşıldı. Bölgede hava destekli başlatılan operasyon sürdürülüyor.

(Hürriyet)

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap