Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Bülent Tezcan: Bize henüz gelen rakam yok

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Bülent Tezcan: Bize henüz gelen rakam yok
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan MYK gündemini kamuoyuyla paylaştı.

Bülent Tezcan bir gazetecinin bugün Muharrem İnce ‘nin noterde yaptığı açıklamalarla ilgili olarak CHP’nin tüzüğünün belli olduğunu ve daha önce de açıklandığı üzere gereğinin yapılacağını kaydetti.

Tezcan , MYK toplantısının ardından gündemi değerlendirdi. Tezcan şunları söyledi:

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Devlet çöküyor. Her şey tek adama bağlandı. Devlet, parti devletine dönüştü. Bir parti genel başkanını temsilcisi olan valiler, kaymakamlar ortaya çıkmıştır. Bu yeni düzen, valilerin ve kaymakamların Ak Parti’nin il başkanı olduğu bir düzendir. Buradan demokrasi çıkmaz.

“Türk yargısına ayar veremezsiniz”

Tezcan ABD ile yaşanan Brunson gerilimine ilişkin ise “Devlet düzeni çökerken hukuk her gün yeni bir skandala imza atıyor. ABD ile yaşanan kriz çok ciddi bir olaydır. Türk yargısını yansıtması açısından da çok önemlidir. Önce Trump’a seslenmek istiyoruz. Hiç kimse Türk yargısına ayar verme haddi yoktur. Aynı zamanda hiç kimsenin Türkiye Cumhuriyeti’ni tehdit etme hakkı da yoktur. Ancak bir şeyi de söylemeden geri duramayız. Bu hale neden geldik? ABD devlet başkanının twitter üzerinden açıklama yaparak tehdit, şantaj yapılacak hale geldik. Bu zafiyetin en önemli sorumlusu Erdoğan iktidarıdır. Macron talepte bulunuyor, Fransız gazeteci serbest bırakılıyor. Merkel talepte bulunuyor, Deniz Yücel serbest bırakılıyor. Trump talepte bulunuyor, Brunson ev hapsine mahkum ediliyor. Sonra tehdit ediyor. Gazetecilerin en doğan hakkı olan tutuksuz yargılanabilmesi için neden yabancı misyonların taleplerine ihtiyaç duyuyoruz. Bu durum utanç vericidir. Gazetecilerin, milletvekillerinin, hak savunucularının tutuklanmadığı bir Türkiye’yi arzu ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun “Değişim olacaktır” mesajını değerlendiren Tezcan, “MYK, sayın Genel Başkanımıza her türlü değişim için yetki vermiştir. Bugünkü toplantıda gündeme gelmedi.” dedi.

Muharrem İnce’nin bugün notere giderek taahhütte bulunmasına ilişkin soruyu yanıtlayan Tezcan, “Bu yorum yapılacak bir durum değil. Bu mesele bizim gireceğimiz bu konu değil” diye konuştu.

Tezcan olağanüstü kurultay için imza süreciyle ilgili de “Sayıları yarıştırmayacağız. Bize henüz gelen rakam yok. Süresinde eğer yeterli imza olursa tüzükte ne yapılacağı yazıyor” değerlendirmesinde bulundu.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap