Burcuna Göre Hangi Kötü Alışkanlığa Sahipsin?

0

Koç : Kibiriniz

Her zaman haklı olduklarına inanmıyorsunuz ama… haklı olduğunuz izlenimini veriyorsunuz. Çoğu durumun yönetimini üstlenmeye her zaman hazır olan enerjik bir varlığınız var. Sık sık, sen yapmazsan kim yapacak diye düşünüyorsun? Ayrıca, herkese bir iyilik yaptığınızı düşünüyorsunuz ve zaman zaman bu aşırı özgüvenli zihniyeti izlemeniz gerekiyor.

 

Boğa : Bir şeylerin asla değişmeyeceğine olan arzunuz

Boğa, zorlanmadıkça rutinlerini veya alışkanlıklarını değiştirecek biri değildir ve bu, fark ettiklerinden daha fazla soruna neden olabilir. Her şeyi istediğiniz gibi yapmayı istemek güzel olsa da, birisi farklı bir şey sunmaya çalıştığında katı olabilirsiniz. Siz ve ilgili herkes için daha iyi olacak olsa bile, yeni bir konsepti kapatmaya daha isteklisiniz. Bazen biraz eğilmek gerekir.

İkizler : Sahip olduklarınızı takdir etmeme eğiliminiz

Boğa’nın aksine, değişimden korkmuyorsunuz – ama bu da bir kusur olabilir. Nerede olduğunuzdan veya neye sahip olduğunuzdan memnun hissetmekte zorlanıyorsunuz ve daha iyi hissetmek için yeni ve heyecan verici bir şeyin peşinden gitmeye daha isteklisiniz. Bazen bir şeyleri nasıl dışarıda tutacağınızı öğrenmeniz gerekir, çünkü şaşıracaksınız ve ne keşfedebileceğinize şaşıracaksınız.

 

Yengeç : Pasif-agresif eğilimleriniz

Çoğu zaman insanlar için iyi bir cephe kurmaya çalışıyorsunuz, ancak takdir edilmediğinizi veya görmezden gelindiğinizi hissetmeye başlarsanız, oldukça pasif-agresif olabilirsiniz. Bu genellikle kimse için iyi bitmez çünkü kimse sizi neyin rahatsız ettiğini bilmiyor ve siz onlara söylemeyi reddediyorsunuz. Üzüldüğünüz zaman konusunda daha dürüst olmalısınız – bu sizin ve dahil olan herkes için daha sağlıklı olacaktır.

 

Aslan : Başkalarına karşı kıskançlığınızın kontrolsüz kalmasına izin vermek

Çok fazla gururun var, ama bunun iyi bir nedeni var. Ancak bazen başkalarına karşı olan kıskançlığınızı sizi ileriye götürmek için kullanırsınız ve bu her zaman iyi bir şey değildir. Harika bir işiniz, eşiniz veya hayatınız olsa bile, kendinizi, sizde olmayan şeylere sahip olanlarla karşılaştırma ihtiyacı hissedersiniz. Sizi motive edebilirken, dikkatli olmazsanız düşüşünüz de olabilir.

 

Başak : Herkesten daha iyi bildiğine inanmak

Dürüst olalım – genellikle harika bir içgörüye sahipsiniz ve çok bilgilisiniz. Ancak, herkes için neyin en iyi olduğunu onlardan daha iyi bildiğinize inanma eğilimindesiniz ve bazen bilmiyorsunuz. Her şeyin beklediğiniz gibi gitmesi için bir durumu kontrol etmek istiyorsunuz, ancak başkaları için en iyi şeyin ne olacağını her zaman bilemezsiniz – her zaman doğru cevaba sahip olduğunuzu varsaymayın.

 

Terazi : Kimsenin duygularını incitmeye ihtiyacın yok

Herkesi Terazi’yi mutlu edemezsiniz, ancak ikimiz de deneyeceğinizi biliyoruz. İnsanları kolayca hayal kırıklığına uğratmaya çalışmak bazı durumlarda nazik olabilir, ancak bu her zaman olamaz. İyi niyetli olabilirsiniz, ancak yalan söylemeye veya başkalarının ne düşüneceğinden dolayı bir karar vermeyi reddetmeye hazır olduğunuz an, işler çabucak kontrolden çıkabilir.

 

Akrep : Güvenilir olup olmadıklarını görmek için aşk ilgi alanlarınızı ve arkadaşlarınızı test edin

İnsanlara güvenmekle uğraşıyorsunuz, ki bu yeni bir şey değil. Bununla birlikte, biriyle güvende olup olmadığınızı bilmek istediğiniz için, ne kadar güvenilir olduklarını görmek için onları “test etme” alışkanlığınız vardır. Bir kişinin amacı hakkında bir fikir edinmek istemek mantıklı olsa da, herkesin çemberden geçmesini sağlayamazsınız – çünkü birinin bize karşı her zaman %100 dürüst olup olmadığını asla tam olarak bilemeyiz. Eninde sonunda size yakın olmak isteyen başkalarından biraz kin besleyeceksiniz ve gerçekten istediğiniz şeyin bu olmadığını biliyoruz.

 

Yay : Verdiğin sözü tutma

Yüzey seviyesinde, arkadaşlarınızı veya ortaklarınızı asla hayal kırıklığına uğratmak istemezsiniz. İyi niyetlisiniz ve şu anda söylediklerinizi kastediyorsunuz. Bununla birlikte, bazen yeni bir fırsat veya bir taahhüde bağlanma korkusu nedeniyle bu sözlerin suya düşmesine izin verirsiniz. Hepimiz ara sıra insanları hayal kırıklığına uğratacak olsak da, bunun olması gerekenden daha sık olmasına izin veriyorsunuz.

 

Oğlak : Açılmayı reddetmeniz

Kimse duygularını 7/24 ifade etmen gerektiğini söylemiyor ama ara sıra denemek seni öldürür mü Oğlak? Başkalarına açılmak için iyi bir neden olmadığına inanıyor gibisiniz, ancak bağlantı kurmanıza ve daha güçlü bağlantılar kurmanıza tam olarak yardımcı olan şey budur. Bunu yapmakta tereddüt ediyor olsanız da, bu kötü alışkanlığı benimsemeye devam ederseniz, gerçekten değer verdiğiniz birine açılmak çok daha zor olacaktır.

 

Kova : İletişim eksikliğiniz

Zamanınızı ve enerjinizi kimin alacağından siz sorumlusunuz, ancak bu, neler olup bittiği hakkında daha iyi iletişim kurmamanız gerektiği anlamına gelmez. Biraz yalnız kalmaya ihtiyaç duyduğunuzda insanları asılı bırakma eğilimindesiniz ve bir nefes almaya ihtiyacınız olmasına rağmen, bir nedenden dolayı onlara kızgın veya kızgın olduğunuzu düşünenler için kafa karıştırıcı olabilir.

 

Balık : Erteleme eğiliminiz

Herkes zaman zaman bir molayı hak eder ve kendinize iyi bakmak iyi bir fikirdir. Ancak, işleri son saniyeye ertelemek gibi kötü bir alışkanlığınız var ve bu sizin ve başkaları için bunaltıcı olabilir. Yardıma ihtiyacın olursa, istemekte sorun yok ama işleri tekrar tekrar ertelemek sonunda sadece sana daha fazla zarar verecek.

 

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku