Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Bursa Baro’sundan Atatürk’e yapılan saldırılara ilişkin açıklama

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Bursa Baro’sundan Atatürk’e yapılan saldırılara ilişkin açıklama
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

BASIN AÇIKLAMASI

Bursa Barosu Atatürk Araştırmaları Komisyonu olarak, sessiz kalamayacağımız bir olay yaşandı geçenlerde…
Herkes biliyor ki, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, her daim bazı odakların hedefinde… Dün de böyleydi, yarın da böyle olacak… Atatürk’e saldırıların nedeni çok açık… Çünkü O, emperyalist devletlerin, zafiyetinden yararlanarak paramparça ettiği Osmanlı İmparatorluğu’nun küllerinden genç bir cumhuriyet yarattı. Savaşlarda tükenmiş, yokluğun pençesindeki Türk halkını örgütleyerek, yedi düvele karşı inanılmaz bir zaferi dünya tarihine kazıdı.
Emperyalist devletler, içten içe hayranlık duydukları Mustafa Kemal Atatürk’ü, öldüğünden beri silmeye çalışıyorlar Türk milletinin hafızasından… Her türlü karalama yöntemini seçtiler. Kurtuluş Savaşı’nın kuyruk acısını çıkarmak için olmadık yollar denediler. İçerdeki işbirlikçilerinin en faydalısı şeriatçılardı, irticacılardı. Kanamaya çok uygun etnik kimliklerdi. Kâh şeriatçıları ayarttılar, kâh etnik toplulukları…
Hala uğraşıyorlar. O’nun kurduğu cumhuriyet kurumlarını kapatıyorlar, adını her yerden silmeye çalışıyorlar. Meczuplarına heykellerini hedef gösteriyorlar. Kimi baltayla, kimi tahrayla, kim balyozla saldırıyor. Kimi de, geçenlerde Anıtkabir’de yaşandığı gibi, cep telefonunun kamerasını kendisine çevirip ağız dolusu küfürler ediyor, ülkesini düşmandan temizleyen kurucusuna… Kapandığı kara çarşafından daha kara dünyada yaşamayı yeğleyen genç kadın bilmiyor belli, Atatürk’ün liderliği olmasaydı Türkiye diye bir ülke olmayacaktı. Neyzen Tevfik’in dediği gibi o ve onun gibiler analarından yine doğarlardı ama babalarının kim olduklarını bilemezlerdi!
Dünyada ilk kez kadınlara seçme ve seçilme hakkı veren de Atatürk’tü oysa… Anıtkabir önünde ona ağız dolusu küfür eden de genç bir kadındı ne yazık ki! Belli ki, bazı odakların piyonuydu.
Olsun varsın. Saldırmaya devam etsinler. Çünkü karşı devrimciler saldırdıkça, meczuplar heykellerine vurdukça daha da güçleniyor Atatürk…
Bizler Bursa Barosu Atatürk Araştırma Komisyonu üyesi avukatlar olarak, Ulu Önderimizin aziz hatırasına saygısızlık edenleri asla affetmiyoruz, affetmeyeceğiz. Türk yargısının da, adını anmaya değer bulmadığımız saldırganlara hak ettikleri cezayı vermesini umuyoruz.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bursa Barosu Atatürk Araştırmaları Komisyonu

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap