Yerel Yönetimler

Bursa Dikkat: Meteoroloji Uyardı


Yerel Yönetimler

BURSA için şiddetli sağanak yağmur uyarısı geldi. Hava sıcaklığının bugün 26 dereceye kadar düşeceği Bursa’da öğlen saatlerinde gökgürültülü şiddetli sağanak yağmur bekleniyor.Bursa için şiddetli sağanak yağmur uyarısı geldi. Hava sıcaklığının bugün 26 dereceye kadar düşeceği Bursa’da öğlen saatlerinde gökgürültülü şiddetli sağanak yağmur bekleniyor.

METEOROLOJİ UYARDI

Meteoroloji verilerine göre, Bursa’da bugün 28 dereceye kadar düşecek hava sıcaklıkları öğle saatlerinden itibaren saat 18.00’e kadar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Yapılan son değerlendirmelere göre yurtta hava durumu ise şöyle;
Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Karadeniz ile Tekirdağ, Hatay’ın kuzey kıyı ilçeleri ile Gaziantep’in batı ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Sinop, Samsun, Ordu, Giresun çevreleri ile Kastamonu’nun kuzey ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey ve batı kesimlerde 3 ila 6 derece arasında azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyı kesimleri ile güneydoğu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli (30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Son dakika Bursa açıklaması…
Bursa: Parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26
Ankara: Parçalı ve az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29
İstanbul: Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde il geneli, öğleden sonra doğusu yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26
İzmir: Parçalı ve az bulutlu 31