Bursa polisinden Bozbey’e engelleme!

0 6

Bugün Bursa’da düzenlenen Bursaspor Fenerbahçe maçı öncesinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in dağıttığı “Mustafa Bozbey – O sene bu sene” yazan boyunluklara stad girişinde polisler tarafından el konuldu. Boyunluk takanların maça alınmayacağı duyurusunda bulunan emniyet güçleri Valilik Kararını bahane ederek tek tek Mustafa Bozbey boyunluklarını topladı.

Konuyla ilgili Bursa Muhalif’e konuşan bir avukat, siyaset yasaklarının seçimden ancak bir gün önce başladığını ve Bursa Valiliği’nin böyle bir karar almasının hukuka aykırı olduğunu dile getirdi.

Erdoğan pankartı serbest Bozbey yasak

Daha önce bir çok maçta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın portreleri ve pankartları asılırken CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey’in adının yazdığı boyunluklara engel olunması, Bursa Emniyeti’nin tarafsızlığını gözler önüne sermiş oldu.

BursaMuhalif.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku