Bursa’da AKP provokasyonu: AKP’liler CHP’li kadınlara saldırdı!

Bursa İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 2.Büyük Buluşma toplantısında AKP’li kadınlar provokasyon girişiminde bulundu. Bursa’da Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılan toplantı aynı zamanda ‘Siyaset Akademisi Sınavı’na da ev sahipliği yaptı.

Toplantı için CHP bayrakları ile süslenen alana, toplantı sırasında gelen AKP’li kadınlar geldi ve CHP bayraklarını sökmeye çalıştılar. CHP’li bir kadın üye bayrakları sökmeye çalışan AKP’lilere tepki gösterince, AKP’li kadınlar, “FETÖ’cüsünüz, polis katilleri” diye hakarette bulunduğu iddia ediliyor. Bayraklar sökülürken ve hakaretler yağdırılırken hiçbir müdahalede bulunmayan güvenlik görevlileri, tepki gösteren CHP’lilere hakaret ederek üzerlerine yürüdü. Olayı yerine gelen CHP Gençlik Kolu Başkanları Burak Can, Arda Ortaç ve Onur Uslu’da olaya müdahale etti. CHP Nilüfer Gençlik Kolu Başkanı Onur Uslu güvenlik görevlilerine tepki göstererek, “Elinde sigara, argo bir dille, gençlerimize hakaret edemezsin.” demesi üzerine büyüyen arbedenin ardından, “FETÖ’cüsünüz, katilsiniz” hakaretine sinirlenen ve tepki gösteren CHP Nilüfer Gençlik Kolu Yöneticisi Eda Çolakçoban ve Nilüfer Gençlik Kolu Başkanı Onur Uslu polis tarafından VIP salonuna götürüldü.

3

Nilüfer İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal‘ında daha sonra VIP salonuna gençlerin yanına girdiği görüldü. Güvenlik görevlisi ve AKP Gençlik Yöneticisi daha sonra CHP’li Onur Uslu ve Eda Çolakçoban’dan özür diledi. AKP’li yönetici konunun araştırılacağını söyledikten sonra ortalık yatıştı.

Olayın ardından ulaştığımız CHP Nilüfer Gençlik Kolu Başkanı Onur Uslu, “Bize hakaret etmek hakları yok. FETÖ’cü diyorlar ama yıllardır biz FETÖ ile mücadele ederken ‘hocaefendi’ diye etek öpen bunlar değil miydi? Bize polis katili diyorlar, polis-asker katili PKK ile masaya oturan, türküler söyleyen bunlar değil miydi? Kendi yaptıklarını CHP’nin üzerine atarak arınmaya çalışıyorlar. Ama yılmayacağız, halka bunların yaptıklarını anlatmaya devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Haber: Cavit Kınalı

Fotoğraf: Ahmet Yılmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boyacı Ustası