Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Bursa’da CHP standına ‘şehit annesi’ provokasyonu!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Bursa’da CHP standına ‘şehit annesi’ provokasyonu!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Yandaş medyanın yoğun bir çabayla dün yayınladığı “CHP’liler şehit annesine saldırdı” haberinin ayrıntıları ortaya çıktı. Yandaş medyanın bilinçli olarak yaptığı bu haberin çarpıtma olduğu ise, Osmangazi’de bulunan Ulucami’nin yakınlarında gerçekleşen olayı Gemlik diye vermesinden anlaşılıyor.

ŞEHİT ANNESİ CHP STANDINA SALDIRIP, BAYRAKLARI YERLERE ATTI!

Söz konusu olayın başlaması şehit annesinin CHP standında saldırıp, bayrakları yerlere atmasıyla gerçekleşiyor. Vatandaşlarında müdahale ettiği şehit annesi stanttan uzaklaştırılarak sakinleştirilmeye çalışılıyor. Bu sırada tekrar bağırmaya başlayıp saldırgan tavır sergileyen şehit annesi ile orada bulunan beyaz tişörtlü bir kadın vatandaş arasında arbede yaşanıyor. Bunun üzerine CHP standında görevli olan parti üyesi Zafer Karaaslan ise şehit annesi ile vatandaş arasındaki kavgayı ayırmaya çalıştığı videoda açıkça görülüyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

YANDAŞ BASIN YALAN HABERLE İTİBAR SUİKASTINA BAŞLADI!

Havuz medyası gece saatlerinde söz konusu olaya ait olan videonun kısa bir bölümünü yayınlayarak olayı provoke etmeye çalıştı. Kırparak yayınlanan görüntülerde bile net bir şekilde CHP’lilerin saldırmadığı görünmesine rağmen yandaş medya, şehit annesine saldıran kadının CHP’li olduğunu iddia ederek “CHP’liler şehit annesine saldırdı” diye ortalığı ayağa kaldırdı.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ TEKZİP YAYINLADI, 14.30’DA BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK

Yandaş medyanın kara propagandası üzerine Cumhuriyet Halk Partisi, olayı anlatan ve iddiaları yayınlayan bir tekzip yayınladı. Bugün 14.30’da Kent Meydanı’nda basın açıklaması yapacak.

CHP Bursa İl Örgütü’nün yayınladığı tekzip;

Kamuoyuna bilgilendirme metnidir.

18.06.2018 Bursa ili Osmangazi ilçesi Ulucami meydan mevkiinde Bursa Cumhuriyet Halk partisi seçim çalışma çadırının yaklaşık 500 metre ilerisinde sebebi ve çıkış noktası tarafımızca belirlenememiş bir tartışmaya haksız, mesnetsiz iddia ve söylemlerle basın yolu aracılığı ile iştirakçi olarak lanse edilmekteyiz.

İçerisinde anılmaktan son derece rahatsız olduğumuz bu olay gerçeklikten son derece uzak bir şekil de kamuoyuna yansıtılmaktadır. Şöyle ki;

Ulucami meydan mevkiinde kurulan çalışma standımızda görevli arkadaşlar normal çalışma rutinlerini gerçekleştirirlerken standın 500 metre ilerisinde yaşlı bir kadının bağırmalarını duyduktan sonra olay yerine doğru yöneldiklerinde vatandaşlar arasında gerginlik çoktan başlamıştır.

Partimizin söz konusu bu olay ile illiyet bağı yoktur. Söz konusu habere konu video kayıtlarda görüldüğü üzere olay anında tek bir Cumhuriyet Halk Partisi amblemi bulunan Bayrak ve benzeri görsellerin, ya da orada bulunan insanlar üzerinde parti görsellerimizin bulunduğu kıyafetlerin olmadığı, normal vatandaşlar olduğu,  olay yerinin Gemlik değil Bursa Ulucami olduğu açıkça anlaşılmaktadır. Bu konuda yapılan yanlış haber ve haber yorumlarına itibar edilmemesini temenni ediyoruz.

Biliyoruz ki söz konusu olayın mağduru şehit annesinin yıllardır taşıdığı acının üzerine birde ülkenin siyasal anlamda en hassas olduğu bu süreçte haliyle hepimizden daha da çok etkilenmiş olacağı yadsınamaz bir gerçektir. Söz konusu olayda duygularını sesli bir şekilde dile getirdiği esnada oradan geçmekte olan partimizle hiçbir ilgisi ve bağı olmayan bağımsız bir vatandaş tarafından darp edilmeye kalkışılmıştır.  Bunun üzerine orada bulunan başka bir siyasi partinin seçim çalışma standına alınarak; sakinleştirilmesi gerekirken duygusal baskı sonucu daha gergin hale gelmiştir.

Olayın rehaveti ve çevresel konuşmalardan bir hayli etkilenen yaşlı kadın standımız önünden geçerken birden bağırmaya başlayarak beni siz dövdünüz söylemleri ile standımıza zarar verme girişiminde bulunmuş ve stant görevlileri tarafından sakinleştirilmeye çalışılmıştır. Emniyet tarafından karakola götürüldüğünde alınan sağlık raporunun ardında ekte sunduğumuz ifadesini vermiş ve taraflar arasında ki yanlış anlaşılma giderilerek sağlıklı bir uzlaşma sağlanmıştır.

Söz konusu olay partimizle alakalı olmadığı gibi art niyetli bir takım siyasi bileşenler tarafından partimiz aleyhine kullanılmak istenmiştir. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği bu yolda Vatanı kendimize emanet bildik, Bu Vatanın Şehitleri’ de Şehit yakınları da bizlerin hem kalbinde hem de hayatımızda ki değerlerin başında gelmektedir, hiçbir alakamızın olmadığı bu çirkin olayın içerisinde anıldığımız için son derece üzgünüz.

Cumhuriyet Halk Partisi üzerine atılı bu haksız iddiaya hizmet etmiş tüm basın kuruluşları, şahıslar ve siyasi bileşenlerden tarafımıza hassasiyet ve özür beklemekteyiz. Ayrıca haksız ve mesnetsiz iddialarda bulunarak kamuoyunu yanlış yönlendiren tarafımıza zarar verme kastı olanlar hakkında yasal tüm haklarımız saklı kalmak kaydı ile;

Samimiyetimize inandığınızı temenni eder, olayın gerçek sorumlularının en kısa sürede tespit edilmesini talep ederiz. Saygılarımızla…

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı

CHP BURSA ÖRGÜTÜ’NÜN BASIN AÇIKLAMASI

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap