Bursa’da gerici okul yönetimi öğretmenleri salona kilitledi!

0

Cavit Kınalı / BURSA

Eğitim-İş Sendikası Bursa Şubesi, Mili Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenler için düzenlediği yaz seminerleri programına, Nurettin Topçu’nun “Türkiye’nin Maarif Davası” adlı kitabını eklenmesini protesto etti ve okul yönetimi öğretmenlerin üzerine kapıyı kilitledi.

Mili Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenler için düzenlediği yaz seminerleri programına, Nurettin Topçu’nun “Türkiye’nin Maarif Davası” adlı kitabının eklenmek istenmesi üzerine Eğitim-İş Sendikası Bursa Şubesi buna karşı çıkarak protesto etti. Necatibey Kız Meslek Lisesi önünde toplanan Eğitim-İş Bursa Şubesi adına başkan Özkan Rona basın açıklaması yaptı. Rona açıklamasında, “Bu adımlardan bir tanesinin de bugün Türkiye’deki bütün okullarda aynı anda Nurettin Topçu adlı Cumhuriyet eğitimine karşı, harf devrimine karşı, karma eğitime karşı fikirleri savunan sözde düşünürün fikirlerinin, öğretmenlere seminer konusu olarak verilmesi tanıtılmasıdır. Atatürk ilke ve devrimleriyle Cumhuriyetin ve devrim kanunlarının temel düşüncelerine aykırı düşünceleri ile bilinen Nurettin Topçu’nun ‘Türkiye’nin Maarif Davası’ kitabı öğretmenlerin yaz dönemi seminer konusuna eklenmiştir.” İfadelerini kullandı.

OKUL YÖNETİMİ ÖĞRETMENLERİ İÇERİ KİLİTLEDİ!

Basın açıklamasının ardından yaşanan protestoları engellemek isteyen okul yönetimi seminer salonunun (konferans salonunun) kapılarını kilitleyerek giriş çıkışları engellemeye çalıştı. Konuyla ilgili ulaştığımız Eğitim-İş Bursa Şubesi Başkanı Özkan Rona, “Okul yönetimi eğitimcilik yapmak yerine gardiyancılık, badigartçılık oynamayı tercih etti. Bu konuyla ilgili de yetkililer hakkında gerekli suç duyurusunda bulunacağız.” Dedi.

ÖĞRETMENLER PENCERELERDEN ÇIKTILAR!

Okul yönetiminin keyfi ve usulsüz uygulaması sonrasında içeride mahsur kalan öğretmenler pencerelerden çıkmaya çalıştılar. Dışarıdaki Eğitim-İş Sendikası üyesi öğretmenlerin tepkisiyle bir süre sonra kapılar açılmak zorunda kaldı.

Eğitim-İş başkanı Rona, bu utanç verici anları işte böyle görüntüledi:

Bağımsız Gazete

localhost/bagimsiz-yedek

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku