Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Bursa’nın canını yakacaklar: Bakın bu işin arkasında kim varmış?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Bursa’nın canını yakacaklar: Bakın bu işin arkasında kim varmış?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Bursa Osmangazi Belediyesi, Almira otelin talep ettiği imar planı değişikliğini onayladı. CHP ve MHP’lilerin ret oyuna karşılık Ak Partililerin evet oyuyla kabul edilen plana göre, Almira otelin yeni yapacağı binanın yüksekliğinin 60 metre olmasına ve halen faaliyette olan mevcut binasını da aynı yüksekliğe çıkarılmasına izin verildi.

Bursa’nın Osmangazi İlçesi Santral Garaj mahallesinde faaliyet gösteren Almira otelin 700 yatak kapasitesine ulaşmak için istediği imar değişikliği, Osmangazi Belediyesi’nin bugünkü meclis gündeminde kabul edildi. Meclis oturumunda tartışma yaratan imar iznine CHP’den tepki geldi.
CHP’DEN ÇOK SERT TEPKİ
CHP Osmangazi İlçe Başkanı İsmet Karaca, Almira otel için verilen imar izninin Bursa’ya yeni ucubeler kazandıracağını söyledi. Karaca, “Bursa Doğanbey TOKİ ucubelerinin çilesini çekerken, Osmangazi Belediyesi yeni ucubelerin yapılması için izin vermiştir. Sırf birilerine rant sağlamak adına kentin göbeğine yapılacak 20-25 katlı binaların şehrin silüetine vereceği zarar göz ardı edilmiştir.” dedi.
Karara hemen itiraz edeceklerini de belirten Karaca, “Biz turizmin ve yatırımların desteklenmesi anlamında her türlü desteğe hazırız. Fakat burada birilerine rant sağlamak adına şehrimize zarar verecek yapılara da izin verilmesine sessiz kalmayız. Kaldı ki bugün çıkarılan imar izni, yarın obür gün emsal gösterilecek ve aynı yükseklikte yeni binalar dikilecektir.
Yıllardır Doğanbey TOKİ ucubelerini ne yapacağımızı tartışırken, buna benzer yapılar için böyle bir karar alınması kabul edilemez. Şehrin en kilit noktalarından biri olan bölgede sadece bir işletme 700 yataklı hizmet vermeye başlayacak. Bunu emsal gösterip yapılacak yeni yatırımları da düşünürsek, orada yaşanacak trafik sorunu, görüntü kirliliği ve hemen altında bulunan mahallelere vereceği zarar kabul edilemez. Karara ilk etapta itiraz edeceğiz. Sonuç alamazsak yargıya taşıyacağız” diye konuştu.
RANTIN PEŞİNDEKİ İLÇE BAŞKANI KİM?
İsmet Karaca, düzenleyeceğiz basın toplantısı ile rantın peşinde hangi ilçe başkanını olduğunu açıklayacak. Gizemli ilçe başkanının ismi yarın açıklanana kadar merak yaratacağa beziyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap