Bursa’nın canını yakacaklar: Bakın bu işin arkasında kim varmış?

0

Bursa Osmangazi Belediyesi, Almira otelin talep ettiği imar planı değişikliğini onayladı. CHP ve MHP’lilerin ret oyuna karşılık Ak Partililerin evet oyuyla kabul edilen plana göre, Almira otelin yeni yapacağı binanın yüksekliğinin 60 metre olmasına ve halen faaliyette olan mevcut binasını da aynı yüksekliğe çıkarılmasına izin verildi.

Bursa’nın Osmangazi İlçesi Santral Garaj mahallesinde faaliyet gösteren Almira otelin 700 yatak kapasitesine ulaşmak için istediği imar değişikliği, Osmangazi Belediyesi’nin bugünkü meclis gündeminde kabul edildi. Meclis oturumunda tartışma yaratan imar iznine CHP’den tepki geldi.
CHP’DEN ÇOK SERT TEPKİ
CHP Osmangazi İlçe Başkanı İsmet Karaca, Almira otel için verilen imar izninin Bursa’ya yeni ucubeler kazandıracağını söyledi. Karaca, “Bursa Doğanbey TOKİ ucubelerinin çilesini çekerken, Osmangazi Belediyesi yeni ucubelerin yapılması için izin vermiştir. Sırf birilerine rant sağlamak adına kentin göbeğine yapılacak 20-25 katlı binaların şehrin silüetine vereceği zarar göz ardı edilmiştir.” dedi.
Karara hemen itiraz edeceklerini de belirten Karaca, “Biz turizmin ve yatırımların desteklenmesi anlamında her türlü desteğe hazırız. Fakat burada birilerine rant sağlamak adına şehrimize zarar verecek yapılara da izin verilmesine sessiz kalmayız. Kaldı ki bugün çıkarılan imar izni, yarın obür gün emsal gösterilecek ve aynı yükseklikte yeni binalar dikilecektir.
Daha fazla mesaj

Kadıköy Belediyesi Plak Günleri Başladı

Z Kuşağı Oyları Kime Gidecek? İşte Son Yapılan Anket Sonucu!

Yıllardır Doğanbey TOKİ ucubelerini ne yapacağımızı tartışırken, buna benzer yapılar için böyle bir karar alınması kabul edilemez. Şehrin en kilit noktalarından biri olan bölgede sadece bir işletme 700 yataklı hizmet vermeye başlayacak. Bunu emsal gösterip yapılacak yeni yatırımları da düşünürsek, orada yaşanacak trafik sorunu, görüntü kirliliği ve hemen altında bulunan mahallelere vereceği zarar kabul edilemez. Karara ilk etapta itiraz edeceğiz. Sonuç alamazsak yargıya taşıyacağız” diye konuştu.
RANTIN PEŞİNDEKİ İLÇE BAŞKANI KİM?
İsmet Karaca, düzenleyeceğiz basın toplantısı ile rantın peşinde hangi ilçe başkanını olduğunu açıklayacak. Gizemli ilçe başkanının ismi yarın açıklanana kadar merak yaratacağa beziyor.
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku