Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Bursa’nın o mahallesinde yol isyanı!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Bursa’nın o mahallesinde yol isyanı!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Osmangazi Belediyesi’nin kentsel dönüşümde örnek bölge olarak gösterdiği Yunuseli-Hamitler-Güneştepe bölgesini şehre bağlayan eski havaalanı yolu yetersiz kalıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bölgedeki Alman kanalını yükseltip çalışmaları bitirmesinin ardından, bölgede yol çalışmalarının da hızlıca tamamlanması bekleniyor. Özellikle son 3 yılda 70 bin yeni nüfusun geldiği Yunuseli-Hamitler aksında şehre bağlantı anlamında bölünmüş yol gerekiyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Yunuseli Havaalanı önündeki 3 kilometrelik alanın halen 20 yıl önceki hali ile kalması bölgede yaşayanlara ulaşım ızdırabı yaşatıyor. Özellikle sabah ve akşam mesai saati bitiminde evlerine gitmek için havalanı önündeki tek yönlü yolda 1 saat geçirdiklerini belirten vatandaşlar, köy içine giden aksında gerekli kamulaştırmalar yapılarak bölünmüş yol haline getirilmesini istediler. Bursa Büyükeşehir Belediyesi’nin Fen İşleri Dairesine bağlı Yunuseli’ndeki asfalt plentini bölgeden taşıyarak şantiye alanına hasılat paylaşımı ile bin konut yaptığına dikkat çeken vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’nin bölgede yeterli yol çalışmalarını yapmadığını söylediler. Yunuseli Havalanını havapark olarak hizmeti alacağını 5 yıldır söyleyen Recep Altepe’nin, öncelikle vatandaşın evine ulaşımı için önündeki 3 kilometrelik alanı genişletip bölünmüş yol haline getirmesini isteyen Yunuseli sakinleri, köy içerisinde devam eden aksında kamulaştırmalar yapılarak çift şeritli çalışır hale getirilmesi gerektiğine dikkat çektiler.

Fen İşleri Şantiyesine yapılan konutların yanından başlayıp Hamitler’e doğru giden Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nın açılması ile bölgede doğu-batı aksında ulaşımların rahatladığını ancak Acemler ve şehir merkezi ile bağlantıların zayıf kaldığına dikkat çeken Yunuseli sakinleri, bu yollarında bir an önce açılmasını istediler.

(Bursa Hakimiyet)

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap