Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Büyükelçi cinayetinde Gülen dahil 8 tutuklama kararı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Büyükelçi cinayetinde Gülen dahil 8 tutuklama kararı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un öldürülmesiyle ilgili olarak aralarında darbe girişiminin planlayıcısı olduğu belirtilen Fethullah Gülen ve yazar Emrullah (Emre) Uslu’nun da bulunduğu sekiz kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Andrey Karlov, 19 aralık 2016’da çevik kuvvet polisi Mevlüt Mert Altıntaş tarafından Ankara’da bir fotoğraf sergisinin açılışında konuşma yaparken öldürülmüştü. Altıntaş cinayet sonrası polisle girdiği çatışmada öldürülmüştü.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Soruşturma kapsamında bugüne kadar aralarında üç polis ve fotoğraf sergisinin organizatörü Timur Özkan ve üç polisin de bulunduğu yedi kişi tutuklanmıştı. Tutuklananların ‘FETÖ’nün önde gelen isimleriyle bağlantısı olduğu öne sürülüyordu.

Habertürk’te yer alan habere göre, soruşturmayı yürüten Ankara savcılığının talebi üzerine Ankara 2. Sulh Ceza Hâkimliği suikastla ilgili Fethullah Gülen ve diğer yedi kişi hakkında daha yakalama kararı çıkardı.

Bunlar arasında Fethullah Gülen cemaatinin önde gelen isimlerinden Şerif Ali Tekalan ile yazar Emrullah Uslu da bulunuyor. “FETÖ”nün emniyet imamları olmakla suçlanan Temel Alsancak ve Hamza Sevinç de yakalanması istenen isimler arasında.

Diğer zanlıların yine ‘FETÖ’den aranan Cengiz Özkan, Cemal Karata, Murat Tokay olduğu öğrenildi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap