Buz Lazer Epilasyon Nedir?

0 63

Lazer epilasyon bacaklar, kollar, koltuk altı, sırt, omuzlar, genital ve yüz gibi alanlardaki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlar. Günümüzün en gelişmiş lazer epilasyon yöntemi kabul edilen Buz Lazer sayesinde tüm cilt ve kıl tiplerine ağrısız lazer epilasyon yapılabilmektedir. Buz Lazer hakkında tüm detayları sizler için araştırdık, aşağıda okuyabilirsiniz.

Neden Buz Lazer Tercih Etmeliyim?

Soprano Ice Platinum ve Soprano Titanium cihazları ülkemizde Buz Lazer adı ile pazarlanıyor. Distribütör firma tarafından marka tescili yapılarak isim hakkı alınmış durumda. Buz Lazer dünyanın önde gelen lazer firmalarından Alma Lasers tarafından üretiliyor ve seksenin üzerinde ülkede uygulanıyor. Buz Lazer etkili ve kalıcı sonuçları, ağrısız ve konforlu olması ile günümüzün en gelişmiş lazer epilasyon yöntemi kabul ediliyor.

Buz Lazer epilasyonun öne çıkan avantajlarını kısaca özetleyecek olursak:

  • Alexandrite, Diyot ve Nd:YAG dalga boyları aynı sistemdedir. Üç dalga boyunun gücü ile kılın tüm anatomik yapılarını hedeflemek mümkün oluyor. Aynı şekilde farklı derinliklerdeki kıllar da hedeflenebiliyor. Bu sayede ince kıllar dahil tüm kıl tiplerinde etkili ve kalıcı sonuçlar alınabiliyor.
  • Gelişmiş bir soğutma sistemi olan Ice Teknolojisi ve SHR uygulama tekniği ile ağrısız lazer epilasyon sunuyor. Patentli bu teknolojiler, lazer epilasyonun ağrısız, acısız ve yan etkisiz olmasını sağlıyor.
  • Buz Lazer tüm cilt tiplerinin lazer epilasyonunda FDA onayına sahiptir. FDA onayı güvenli bir sistem olduğunun kanıtıdır. FDA onayı bronz tenleri de kapsamaktadır. Aktif güneşe çıktıktan 1 hafta sonra Buz Lazer yaptırmak mümkün, cilt renginin açılması için beklemek gerekmiyor. Bu da Buz Lazer epilasyonun yaz aylarında da güvenle uygulandığı anlamına geliyor.
  • Buz Lazer hakkında birçok klinik çalışma mevcut. Bu çalışmalarla etkili ve kalıcı sonuçlara sahip olduğunu kanıtlamıştır.

Ağrısız Buz Lazer

Buz Lazer’in patentli teknolojilerine yukarıda değinmiştik. Buz Lazer, uygulama esnasında cildi soğutmak için Ice Teknolojisinden yararlanıyor. Lazer epilasyon seansı boyunca -3 dereceye kadar cilt soğutuluyor. Tedavi başlığının safir ucu, buz gibi soğuk bir şekilde cilde temas ettiği için cilt anında ferahlıyor. Bu etkili soğutma tüm seans boyunca aynı etkide devam ediyor. Cilt ferahladığı ve buz gibi serin bir hisle lazer epilasyon tamamlandığı için lazer ısısı ve ağrı hissedilmiyor.

SHR (Super Hair Removal) uygulama tekniği de ağrısız lazer epilasyonda önemli rol oynuyor. SHR teknolojisi, cildi kademeli olarak kıl köklerine etkili bir şekilde zarar veren ve yeniden büyümeyi önleyen bir sıcaklığa kadar ısıtıyor. Ülkemizde ütüleme epilasyon olarak bilinen bu teknikte, lazer ışını cilde tekli lazer atımları halinde gönderilmiyor. Bunun yerine tedavi başlığı cilt yüzeyinde sürekli hareket ettiriliyor. Adeta masaj yapar gibi uygulandığı için hem hasta konforu artıyor hem de yoğun lazer ısısı hissedilmiyor. Çünkü, bu yöntemde ısıtma kademeli olarak yapılıyor. Özellikle esmer ve bronz tenli kişilerde bu uygulama tekniği ile uygulama güvenliği ve konforu artıyor.

Etkili ve Güvenli Buz Lazer

Buz Lazer dünya çapında dermatoloji, plastik cerrahi ve medikal estetik uzmanları tarafından uzun yıllardır kullanılıyor. Hakkında tıp doktorları ve bilim adamlarının hazırladığı kapsamlı literatür, vaka çalışmaları ve bilimsel araştırmalar mevcuttur.  Bu araştırmalar ve çalışmalar, etkili olduğu kadar güvenli olduğunu da desteklemektedir. Buz Lazer cihazları, ülkemiz Sağlık Bakanlığı ÜTS sistemine tıbbi cihaz olarak kayıtlıdır.

Tüm bu bilgiler ve FDA onayı, Buz Lazer epilasyonun tüm cilt tiplerinde güvenli olduğunun kanıtıdır. Buz Lazer sonuçlarının kalıcılığı da yine bu bilimsel çalışmalarda kanıtlanmıştır.

Erkek Lazer Epilasyonunda Konforlu Buz Lazer

Hem kadınların hem de erkeklerin en önemli estetik sorunlarından biri olan aşırı tüylenme sorunundan kurtulmak için yüzyıllardır farklı yöntemler kullanılmaktadır. Ancak ağda, tüy dökücü kremler, tıraş ve cımbız gibi yöntemlerle kalıcı sonuç alınamadığı da bir gerçektir. Bu nedenle kalıcı sonuçlar sunan lazer epilasyon erkekler tarafından da yoğun ilgi görülmektedir.

Lazer epilasyonu konforlu hale getiren Buz Lazer, erkek lazer epilasyonunda da öne çıkıyor. Kadınlara kıyasla daha yoğun ve daha derin yerleşimli kıllara sahip erkeklerde lazer epilasyon çok daha ağrı olabilmektedir. Geleneksel lazer epilasyon yöntemlerinin ağrısından çekinen erkekler için ağrısız Buz Lazer ideal bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Sırt ve göğüs gibi geniş alanlarda da hem ağrısız hem de son derece hızlı bir lazer epilasyon sunan Buz Lazer, erkeklerin gözdesi olmuş durumda.

Buz Lazer hızlı bir lazer epilasyon sunuyor, çünkü geniş bir tedavi başlığına sahip. Öğle yemeği molasında bile tüm vücut lazer epilasyon yaptırmak mümkün. Yan etki riski neredeyse hiç olmadığı için uygulamadan hemen sonra iş veya sosyal yaşama dönülebiliyor.

Buz Lazer, erişilmesi zor ve hassas alanlar dahil olmak üzere vücudun tüm bölümlerinde uygulama yapılabilmesi için çözüm sunan bir sistem. Bu amaçla özel bir yüz ucuna sahip. Bu uç kulak içi ve burun içi, kaş ortası, kaş ve sakal üzeri gibi alanlarda güvenli ve pratik lazer epilasyon yapılmasını sağlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku