Çağlayan Adliyesi çalışanı 25 kişi gözaltına alındı, telefonlarından bu program çıktı

0 3

İstanbul Emniyeti’ne Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, FETÖ’ye yönelik 17 gün önce operasyon düzenledi. Operasyon, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla başlatıldı. Soruşturma kapsamında , örgüte bilgi sağlayan, belge sızdıran şüphelilerin yakalanması için düzenlenen baskınlarda 25 şüpheli gözaltına alındı. Çağlayan Adliyesi’nde mübaşir, katip ve Büro personeli olarak çalışan şüpheliler tek tek gözaltına alındı. Dosya kapsamında yakalananlar arasın, adliye çalışanı olamayan 3 FETÖ imamın da bulunduğu öğrenildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçirilerek görev yaptıkları Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne götürüldü.

BYLOCK ÇIKTI

Soruşturma kapsamında dijital malzemelerine el koyulan şüphelilerin bazılarının telefonundan örgütün kullandığı ByLock isimli program çıktığı ortaya çıktı. MİT tarafından şifreleri çözülen gizli yazışma programını örgütün özel yazılımlar ve bazı belgelerin sızdırılması için kullandığı iddia edildi.

 

(Sözcü)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku