Çalışmayan annelere İŞKUR tarafından 8 bin 540 lira özel destek sağlanıyor!

Çalışmayan çocuk sahibi olan annelere devlet 3 ayda sekiz bin beş yüz kırk lira destek ödemesi yapacak. İŞKUR tarafından Annelere 3 ay süreyle 8 000 540 lira ödemenin ulaştırılması bekleniyor.

0

Bir iş sahibi olmayan annelere yardım müjdesi duyuruldu. Açıklamaya göre, devlet aracığıyla PTT üzerinden tam 8.540 TL çocuk desteği sağlanacak.

2021 yılı itibariyle başlatılmış uygulamayla beraber 95 TL gibi bir tutarla hergün destek sağlanması amaçlanıyor.

İŞKUR ÜSTLENECEK

İŞKUR tarafından gerçekleştirilecek yardımda küçük çocuğu olan aileler, yardımdan yararlanabilecek. Küçük çocuk sahibi annelere özel nakdi destek verileceği ve bu haktan küçük çocuğu olan pek çok annenin faydalanması bekleniyor.

Daha fazla mesaj

Dünya genelinde hisse senetleri iyimser kazançlarla…

Mastercard, kripto para hizmetlerini ödüller ile…

Küçük çocuğu olan anneler, ortalama aylık toplam da 2.870 TL gibi bir tutarı elde etmiş olacaklar. Desteğin, üç ay süreceği uygulamada 3 ay sürede toplamda, 8.540 TL ödeme ulaştırılacak. Çocuk desteği alabilmek için devlete müracaat yapan anneler İŞKUR merkezlerine giderek direk olarak bu haktan yararlanabilecek.

 

 

Şartlar arasında İŞKUR merkezinde kaydınızın bulunması ve işsiz olmak aranıyor.

Bunların dışında, çalışma kaydına sahip olunmaması, emeklilik durumunun olmaması, işyeri sahibi ya da işveren kişilerle herhangi bir akrabalık söz konusu olmaması gerekiyor. Aranan bir diğer şart ise, müracaat tarihinden önce, bir aylık sürede emeklilik ya da prim görünmemesi gerekiyor.

Malullük primininde alınmaması diğer şartlar arasında yer almakta. Bu koşulları taşıyan anneler, müracaatlarına onay satın aldıktan sonra, aylık desteğe sahip olacaklar.

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku