Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Çamaşır Makinesi Yıkama Sonrası Çamaşırları Neden Deterjanlı Bırakıyor? Çözümü Nedir?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Çamaşır Makinesi Yıkama Sonrası Çamaşırları Neden Deterjanlı Bırakıyor? Çözümü Nedir?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Çamaşır makinesinde yıkanan çamaşırlar hoş kokuları ve yüzde hijyenik olmaları ile eşsiz bir keyif verir. Elde yıkamaya oranla daha sıcak suda daha kaliteli ve daha uygun koşullarda yıkanabilen çamaşırlar tüm kir ve lekelerinden arındırılabiliyor. Ancak bazen çamaşır makinelerinden çıkan çamaşırlarda yoğun bir deterjan kalabiliyor. Toz deterjan kullanan kişiler için toz taneleri şeklinde çamaşırların üzerinde lekeler görülebiliyor. Sıvı deterjan kullanan kişiler için ise farklı renk tonlarında lekeler oluşabilir. Arçelik Servisi merkezi iletişim numaralarından çamaşır makinesindeki bu soruna istinaden şikayetler yüksek oranda gerçekleştirilmektedir.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Çamaşır Makinesi Neden Çamaşırları Deterjanlı Bırakır?

Çamaşır makinesinde deterjan haznesine ilave edilen matik deterjanının çok yüksek miktarda olması, makinenin yıkama ve durulama aşamalarında deterjanı ayıramamasına yol açar. Bu durumda çamaşırlarda ciddi bir deterjan kalıntısına neden olur. Cilt sağlığını da riske edebilecek bu durumun dikkate alınarak, çamaşır makinesinde deterjan kullanım oranlarının mutlaka kullanma kılavuzunda her yıkama programı için özel olarak belirlenmiş olan miktarlarda kullanılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Çamaşır makinesinde kullanılan deterjan miktarının seçilen programa uygun miktarda olmasına rağmen halen çamaşırlarda deterjan kalıntısı gözlemleniyor ise çamaşır makinesinde teknik bir arıza söz konusudur. Çamaşır makinesinde su tahliyesinin yapılamaması, suyun ısınmaması, hatalı yıkama programı seçilmesi ve program aygıtı sorunları nedeni ile çamaşırlar deterjanlı kalabilir. Çamaşır makinesinde çamaşırların yıkama sonrasında deterjanlı kalması durumunda Sultanbeyli Arçelik Servisi hizmetlerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Çamaşır makinenizin yıkama sonrasında çamaşırlarınızda deterjan kalıntısı bırakması şikayetleri için uzman Bulgurlu Arçelik Servisi teknikerleri tarafından çamaşır makinesinin su tahliye filtre ve hortumu, rezistans ve termostatı, program aygıtı ve deterjan çekmecesi kontrol edilmektedir. Çamaşır makinelerinin bu parçalarında söz konusu olan teknik veya fiziki arızanın yol açabildiği çamaşırların deterjanlı kalması şikayeti pratik müdahaleler ile çözüme kavuşturulmaktadır. Temel fonksiyonunu yeterli seviyede yerine getiremeyen ya da hiç getiremeyen teknik parçalar için öncelikle onarım müdahaleleri gerçekleştirilir. Eğer onarım müdahalelerinin yeterli ve kaliteli bir sonuç sağlamaz ise uzman teknikler tarafından en kısa zaman dilimlerinde parça değişimi ile çözüm sağlanmaktadır.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap