Camdaki Kız Gülcihan kimdir, kaç yaşında? Kaç Yaşında? Nereli? Hangi Dizilerde Oynadı?

KANAL D’nin sevilen dizisi Camdaki Kız oyuncu kadrosu ile dikkat çekiyor. Birçok insan Camdaki Kız dizisinde Gülcihan karakterine hayat veren Devrim Yakut'in kim olduğunu araştırıyor. Peki ama Camdaki Kız’ın Gülcihan’ı Devrim Yakut kimdir, hangi dizilerde oynadı, yaşı kaç, boyu kaç, instagram adresi ne?

0

KANAL D’nin her Perşembe ekrana gelen Camdaki Kız dizisi ile alakalı bilgiler araştırılıyor. Dizinin oyuncuları ilgi ile merak ediliyor. Peki ama Camdaki Kız Gülcihan kimdir?

Camdaki Kız Gülcihan kimdir?

Gülcihan, Rafet Koroğlu’nun karısıdır. Büyük bir aşiret reisinin kızı olduğu için kendisine çok güven duyan, kuvvetli bir kadınken Rafet’le olan evliliğinde zamanla pasif, Rafet’ten korkan, başarısızlık hissiyle mücadele etmek mecburiyetinde kalan bir kadına dönüşmüştür. En kıymetlisi oğlu Sedat’tır. Sedat’ı çocukluğundan beri el bebek gül bebek yetiştirmiş ama ortaya çıkan sonuç karşısında hep Rafet tarafından beğenilmediği için, yine kendisini suçlu hissetmektedir.

Devrim Yakut kimdir?

Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü’nden 1992 senesinde mezun oldu. DTCF Tiyatro Bölümü’nde önce tiyatro kuramları, sonra da oyunculuk eğitimi aldı. 1994 senesinde Adana Devlet Tiyatrosu kadrosuna oyuncu olarak katıldı ve 2003 yılına dek burda görev aldı. Kuruculuğunda bulunduğu Adana Tiyatro Atölyesi’nde çalıştı. Bu kurumda oyunculuğun beraberinde yapımcı ve eğitmen olarak da görev yaptı. 2003 senesinde Ankara Devlet Tiyatrosu’na atandı. 2005 senesinden bu yana Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü’nde Temel oyunculuk dersleri vermektedir.

2007’de Ankara Devlet Tiyatrosu müdür yardımcılığı, 2007-2008 yılarında Ankara Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 2006-2007 tiyatro sezonunda Kocasını Pişiren Kadın oyunu ile Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu’na misafir oyuncu olarak katılmıştır. Bir dönem Bahçeşehir Üniversitesi’nde Yüksek Lisans programında ve Das Das Akademi’de de oyunculuk dersleri vermiştir.2016 senesinde Devlet Tiyatroları’ndan emekli olmuştur.

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku