Cami inşaatına hilafet bayrağı asılmıştı! Tepki çeken olay hakkında yeni gelişme

0

[ad_1]

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Kozlu ilçesinde cami inşaatına hilafet bayrağı asılması hakkında izahat yapmış oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafınca Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde yaptırılan Kavaklık Camisi’nin inşaatına asılan hilafet bayrağı tepkiler üstüne kaldırıldı.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Kozlu ilçesinde bir cami inşaatına hilafet bayrağı asılmasıyla ilgili soruşturma başlatıldığını deklare etti.

Hilafet bayrağı asılmasını “Akıllı işi de değil” ifadeleriyle değerlendiren Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, vakayla ilgili soruşturma başlatıldığını deklare etti.

“AKILLI İŞİ DE DEĞİL”

Cumhuriyet’in mevzuyu gündeme getirmesinin arkasından dün sabah saatlerinde Vali Tutulmaz’ın talimatıyla bölgeye giden polis ekipleri hilafet bayraığını indirdi.

Vali Tutulmaz, Cumhuriyet’e yapmış olduğu açıklamada Türk Bayrağına saygısızlığı asla kabul etmeyeceklerinin belirterek, “İlk haber aldığımda duruma müdahale ettim. Kozlu Kaymakamlığımız soruşturma başlattı. Türkiye Cumhuriyeti’nin bayrağı haricinde bir başka bayrak kabul edilemez. Bayrak kutsalımızdır. Bu şekilde bir şeyi kabul etmemiz mümkün değil, akıllı işi de değil. Soruşturma sürüyor” diye konuştu.

“O BAYRAĞI ORAYA ASAN HANGİ ZİHNİYETTİR?”

Atatürkçü Fikir Derneği (ADD) Zonguldak Şube Başkanı Nazan Papila da yetkilileri göreve çağırarak, sorumlular hakkında Bayrak Kanunu’na muhalefetten soruşturma başlatılmasını istedi.

Papila yapmış olduğu yazılı açıklamada, “Kavaklık Camii’ye şanlı Türk bayrağımızın yanına eşdeğer bir görünümle asılan hilafet bayrağı ne anlama gelmektedir? O bayrağı oraya asan hangi zihniyettir? Bu ülkede Bayrak Kanunu vardır. Aykırı davranılmış, şehit kanı  üstüne vurmuş ay-yıldız sembolü ile bayrağımıza; dolayısıyla da, bu ülkeyi tüm işgallere, teröre, düşman saldırılarına karşı   kanlarıyla, canlarıyla korumak için çaba sarfeden aziz şehitlerimize saygısızlık edilmiştir. Diyanet İşleri yetkililerinden bu mevzunun açıklığa kavuşturulmasını ve laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti kanunları doğrultusunda  bu davranış içinde bulunanlar hakkında lüzumlu işlemlerin yapılmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku