‘Canımı Sıkma Sosyal Medya’ kitabı raflarda – Kültür

0 7

[ad_1]

Radyo -TV sunucusu ve pek oldukca kurumda toplumsal medya uzmanlığı görevinde bulunan CRI TURK program yapımcısı, Tuğçe Marik, toplumsal medyadan psikolojisi bozulan insanoğlu için kitap yazdı.

“Fotoğrafımı beğenmedi”, “Takipçim oldukca azca”, “Niçin bana fena şeyler yazıyorlar?”, “Hepimiz oldukca mutlu Oysa ben?”, “Toplumsal medyada saatlerimi harcıyorum” benzer biçimde pek oldukca mevzu başlıklarını insanların haddinden fazla önemsediğini söyleyen Marik, “Başkalarının yaşamını o denli oldukca izliyoruz ki, bu neredeyse kendi hayatımızın da önüne geçti. Sabah uyanır uyanmaz başkalarının yaşamını dikizleyip o şekilde güne başlıyoruz. Eğer bu şekilde giderse, yaşlanınca geriye dönerek baktığımızda başkalarının yaşamını izleyerek ömrümüzü geçirmiş olacağız.” diye konuştu.

“Toplumsal medya kıskançlığı tetikliyor”
Toplumsal medyanın insanların psikolojisini bozduğunu ve toplumsal medya bağımlılığının artması ile birlikte bu mecranın kıskançlığı tetiklediğini vurgulayan Marik, kitabında okurlarıyla dertleşirken, toplumsal medyanın negatif etkilerinden kurtulabilmeleri için de tavsiyelerde bulunmuş oldu.

“Toplumsal medya olmasaydı, insanoğlu birbirine daha sadık kalacaktı”
“Toplumsal medya olmasaydı, insanoğlu birbirine daha sadık kalacaktı” iddiasında bulunan Tuğçe Marik: “Zira artık toplumsal medya yardımıyla insanların seçeneği oldukca fazla. Eskiden bir tek yakınımızdakileri görüyorduk ve ne yaptığımızdan bir tek çevremizdekilerin haberi vardı. Şimdi her insanın” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku