Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Çankırı’da depreme dayanıksız okul binası boşaltılıyor

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Çankırı’da depreme dayanıksız okul binası boşaltılıyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Çankırı‘da, Cumhuriyet Mahallesi’ndeki mektep binasının boşaltılınca mekteplilerin yarıyıl tatili sonrası farklı bir binada eğitime başlayacağı belirtildi.

Çankırı Valiliği’nden yapılan yazılı açıkalamada, 1960 yılında inşa edilen mektep için Ulusal Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığınca yürütülen çalışma sonucu 17 Ocak’ta yıkım kararı verildiği hatırlatıldı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Verilen yıkım kararının Elazığ ve Malatya zelzelesiyle ilgisinin olmadığı vurgulanan açıklamada, şu tabirlere konum verildi:

“Çocuklarımızın mektepte bulunmadığı yarıyıl tatilinde gerekli planlamalar yapılmış, 28 Ocak 2020 tarihinde mektebimizin boşaltılmasına karar verilmiştir. Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünce yapılan planlamalar sonucunda Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulundaki 135 talebenin, Merkez Mareşal Çakmak Ortaokulunda eğitime devam etmelerine karar verilmiştir. Bu karar alınırken, evlatlarımızın tıpkı yaş kümesindeki talebelerle bir arada bulunması, derslik sayıları, akıllı tahta ve donanım durumları ile belirlenen mektebe ulaşımda rastgele bir sorun yaşamamaları üzere birçok parametre göz önünde bulundurulmuştur.”

Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulunun yıkımının haziran ayında gerçekleştirileceği belirtilen açıklamada, Aksu Mahallesi’nde bulunan ve bir evvelki devirde yıkımı gerçekleştirilen eğitim tesisinin bulunduğu yere 24 derslikli bir mektep binası yapılmasının ise Ulusal Eğitim Bakanlığının yatırım programına alındığı aktarıldı.

Eski hükumet binası için de yıkım kararının alındığı, müze binasındaki tadilatın tamamlanmasının akabinde buranın da yıkılacağı bildirilen açıklamada, gayrı kurum ve kuruluşlara ilişkin binalarda rastgele bir riskin bulunmadığı, çalışmaların devam ettiği kaydedildi.

KONUTUNUZ SARSINTI RİSKİ TAŞIYORSA NE YAPMALISINIZ?

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap