Bağımsız Yazarlar

Çapulcu musun?!


Bağımsız Yazarlar

“İki tane ayyaşın yaptığı yasa muteber de dinin emrettiğinin neden reddedilmesi gerekiyor” RECEP TAYYİP ERDOĞAN (28.MAYIS.2013) “Çok önemli bir yakınımın gelinini, Başbakanlık ofisimin yanında, yerlerde süründürdüler, kendisini çocuğunu taciz ettiler. Bu mudur özgürlük, çevrecilik?” RECEP TAYYİP ERDOĞAN (11.HAZİRAN.2013) “Panik atak geçiren genç anne, haberleri izleyemiyor, evden dışarı çıkamıyor. Olayların ortasında kalan ve ayağı tırmık izleri […]“İki tane ayyaşın yaptığı yasa muteber de dinin emrettiğinin neden reddedilmesi gerekiyor” RECEP TAYYİP ERDOĞAN (28.MAYIS.2013)

“Çok önemli bir yakınımın gelinini, Başbakanlık ofisimin yanında, yerlerde süründürdüler, kendisini çocuğunu taciz ettiler. Bu mudur özgürlük, çevrecilik?” RECEP TAYYİP ERDOĞAN (11.HAZİRAN.2013)

“Panik atak geçiren genç anne, haberleri izleyemiyor, evden dışarı çıkamıyor. Olayların ortasında kalan ve ayağı tırmık izleri taşıyan bebek ise o günden itibaren sütten kesildi” ABDÜLKADİR SELVİ (12.HAZİRAN.2013)

“Ne olduğunu anlayamadığım bir anda üzerleri çıplak, elleri deri eldivenli, başlarında tuhaf bantlı 70-100 kadar adamın ortasında kaldım. (…) Bağırmaya başladılar. Devrim yaptıklarını, ülkeyi bize teslim etmeyeceklerini, Erdoğan’ı asacaklarını, Erdoğan’ı da hepimizi de tek tek… ‘Kutsal başörtüymüş, görün bakalım kutsalı size neler yapacağız’ diyerek aklınızın bile almayacağı şekilde küfrettiler, vurdular, vurdular… Kendime geldiğimde üzerim idrar kokuyordu.” ZEHRA DEVELİOĞLU (13.HAZİRAN.2013)

“Ben cesur bir kadın tanıdım o gün… Kalabalık bir grup tarafından darp edilen, tacize uğrayan, bebeği ve kendisi için ölümüne korkan, olur da şikâyette bulunursa sokakta tekrar başına bir şey gelir mi kabusu gören… Morluklarını da gördüm, ille de meraklıysanız, ama benim tanıklığıma ihtiyaç yok ki, raporu var zaten.” BALÇİÇEK İLTER (3.TEMMUZ.2013)

“Gecizilerin başörtülü anneye saldırı görüntüleri var. Görüntüleri izledim.” NİHAL BENGİSU KARACA (HABERTÜRK)

“Elimde 25 yaşında bakmaya kıyamayacağınız kadar masum, gencecik bir anne ve altı aylık bebeğinin fotoğrafıyla izliyorum olan biteni. Ve geceleri bir albasması gibi çöküyor üzerime, bağırıyorum bağırıyorum ama kimsecikler duymuyor, sonra sesimin çıkmadığını, çıkamadığını fark ediyorum.” ELİF ÇAKIR (STAR)

“Siz, Taksim Meydanı’nda yaktığınız ateşin etrafında şarkılar söylerken içinizden bir güruh hemen aşağıda Kabataş’ta genç bir “başörtülü” kadını ve bebeğini tartaklıyordu. Mizah duygularını yitirmişlerdi ama küfürleri gayet okkalıydı. Bu ülkenin işgal yıllarından beri şahit olmadığı bir sahneyi oynuyorlardı. Afacan değil barbardılar!” MUSTAFA KARAALİOĞLU (STAR)

“İğrenç, namert saldırıların görüntüleri elimizde. Bunu yayınlamak toplumda istemediğimiz olaylara kapı aralayabilir.” MEHMET METİNER (AKP MİLLETVEKİLİ)

” ’70-100 arası üstü çıplak, elleri deri eldivenli adam’ bölümünün abartılı olduğunu düşünsem de, ortada bir taciz vakası olduğuna pek şüphe etmemiştim. Haklıymışım.” ASLI AYDINTAÇBAŞ (MİLLİYET – 4.TEMMUZ.2013)

“Kemal Kılıçdaroğlu başörtüsünden dolayı adeta bu mağdur anneyi ispata çağırdı! Bir kadını sırf başörtülü olduğu için uğradığı tacizden dolayı ispata çağırmak ne demek? Başı açık olsa… Yine de “İspat et” der miydi Kemal Bey? Vicdanı olan herkes, o genç anneye yapılanları açıkça lanetliyor.” EYÜP CAN (RADİKAL)

“Müvekkilin etrafında kalabalık bir grup tarafından toplanılmış olması önemsiz bir olay gibi gösterilmekte, görüntülerin net ve belirgin olmamasından da istifa edilmek suretiyle müvekkilimin gerçekdışı beyanda bulunduğu yönünde bir algı oluşturulmaya çalışılmaktadır” AVUKAT ABDURRAHMAN KAYAPINAR (Zehra Develioğlu’nun avukatının görüntülerin ortaya çıkmasından sonra yaptığı açıklama)

“Kabataş görüntülerini bu Cuma yayınlayacağız.” RECEP TAYYİP ERDOĞAN (152 CUMA ÖNCE)

Diyeceğim odur ki usta, alayınız yalancısınız.

Her şey olabilirsiniz. Gazeteci, milletvekil, bakan, Başbakan, Cumhurbaşkanı, sanatçı, yazar, çizer, şarkıcı, türkücü, çalgıcı, çengici… Hiç fark etmez. Topunuz yalancısınız. Bu milletin gözünün içine baka baka yalan söylediniz. Bu milletin gözünün içine baka baka suç işlediniz. Çünkü sadece yalan söylemekle kalmadınız, bu milleti bölmek, isyana teşvik etmek için ne gerekiyorsa yaptınız.

Aranızda katiller de var. 8 gencecik insanı, 2 polisi öldürdünüz.

Çapulcu dediniz, paralel dediniz, terörist dediniz, vatan haini dediniz. Ağzınızdan yalan hiç eksik olmadı. Yüreğinizden kin, dudaklarınızdan nefret hiç eksik olmadı.

Asrın lideri, reis, usta, uzun adam, sayın Cumhurbaşkanı;

Tam 152 Cuma geçti. Biz hala, inatla, sabırla, merakla, hevesle, bitmek bilmez bir inançla bekliyoruz. Tam 152 Cumadır yayınlayacağınızı söylediğin Kabataş görüntülerini bekliyoruz.

Tam 3 yıl önce bugün bu Cumhuriyet’in kurucularına ayyaş dedin.

Ayyaşlık sıkıntı değil de, yalancılık başa dert be usta.

Hele bu devirde, bu çağda, bu teknolojide, geçmiş sadece bir tık uzağındaysa insanın, hiç bir şey unutulmuyor usta…

İşte biz de unutmayacağız, unutturmayacağız.

Yalancı mısın, değil misin?

Tarih bunu da yazacak usta.