Çarşı’dan ‘Adalet Yürüyüşü’ açıklaması paylaşım rekoru kırıyor

0

Beşiktaş taraftarlarının efsane grubu Çarşı‘dan Adalet Yürüyüşü‘ne destek geldi. Çarşı grubunun yaptığı açıklamada, ‘Direniş’ teması işlendi. Zorlu bir yolda olduklarını ve Erdoğan faşizminin daha sert olabileceğini ama durma şanslarının olmadığını, direnmeleri gerektiğini söyleyerek insanlara umut oldu.

Çarşı’nın olduğu söylenen ‘Adalet Yürüyüşü’ açıklama her şeyi anlatır nitelikte. İşte o açıklama:

ÇARŞI’DAN AÇIKLAMA!

“Bu kadar karamsar olmamamız ve direnmeye devam etmemiz gerekiyor; Sayısız karamsar “bitti artık,” mesajı okuyorum. Ayıptır sorması, ne bekliyorduk? Tek başına 800 milyon dolar servet yaptığı koltuğunu, bir emriyle parmağında oynattığı memleketi, etrafını saran dalkavuk kul ordusunu ilk protesto çığlığında bırakıp gitmesini mi?
Elbette zor olacak. Elbette uzun sürecek. Elbette maddi-manevi nefesimiz kesilecek.
O geri dönüş noktasını geçti, artık yalnızca ileri gidebilir. Daha sert, daha provokatif, daha zalim olabilir, başka şansı yok. En tepeye gitme şansı kalmadı, düşüyor ve düşerken herkesi çekecek. Dolayısıyla, direnişe evinize bayrak asarak, Facebook’ta “sıkıldık artık,” yazarak bile destek verdiyseniz, artık tehlikedesiniz.
Bizler de geri dönüş noktasını geçtik. Devam etmeme lüksümüz yok. Durursak, kaybederiz. Durursak, kayboluruz….
Meydanlara çıkın. Çıkın. Meydana çıkmıyorsanız bankalardaki paranızı çekin. Harcamalarınızı en aza indirin. En ucuz GSM tarifesini alın, mahalle esnafından alışveriş edin, dışarıda yemek yemeyin, AVM’lere girmeyin, kredi kartınızı kullanmayın, internetten alışveriş yapmayın. Gerekmedikçe kredi almayın, elektroniğe ve lükse para harcamayın, faturalarınızı elle yatırın.
Tek mum ışığının altında memleket kurtaranları hatırlayın. Bir parti seçin ve onlara biraz para, bol bol zaman ve iş gücü yatırımı yapın. Kötünün iyisi de olsa olur, yeter ki en kötü olmasın. Yeni oluşumlara mı inanıyorsunuz? Destek verin.
Demokrasi sandık değildir. O sandığın temsil ettiği değerlerdir. Oyunuz sayılmıyorsa, dört yılda bir gidip atmanızın bir önemi yok. Bu iş kısa sürmeyecek ve sabırla, akılla çözülecek. Dayanın. Biz dayanabiliriz. O dayanamaz. Hareket etmek zorunda. İlerlemek zorunda. “Ben büyüğüm,” demek zorunda. Etrafı aleyhine çalışan politikacılarla, arpa bekleyen iş adamlarıyla, ilk tökezlemesinde sırtına bıçağı saplayacak lobilerle dolu.
Biz? En kötü biber gazı, cop yeriz, tutuklanırız. Beş yıl sonra bütün memleket açık cezaevine benzeyecekse, bugün hapisten korkmanın bir anlamı var mı? Dayanın. Birbirimize, ve zulme.”

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku