TÜRKİYE

Cesetle yolculuk polisi alarma geçirdi


TÜRKİYE

Yüreğir kazasına bağlı Yavuzlar Mahallesi’nde teze nazaran, Kışla Caddesi’nde hafif ticari aracın içinde kefenlenmiş halde ceset gören bir …Yüreğir kazasına bağlı Yavuzlar Mahallesi’nde teze nazaran, Kışla Caddesi’nde hafif ticari aracın içinde kefenlenmiş halde ceset gören bir vatandaş polise ihbarda bulundu.

Bunun üzerine vaka mekanına gelen polis çabucak aracın etrafını güvenlik şeridi ile çevirip, cesedin kime ilişkin olduğunu ve nasıl öldüğünü araştırmaya başladı. Bu sırada Muhammed Bekkur isimli bir vatandaş aracın yanına gelerek cesedin 20 yaşında kanser hastası Ömer Kaddur isimli bir kişi olduğunu, Balcalı Hastanesi’nde hayatını kaybettiğini, irtihal raporunun bulunduğunu Suriye’ye defnetmeye götürdüğünü söyledi.

Polis şahsın verdiği evrakları inceledi. Yapılan incelemede şahsın yanlışsız söylediği teyit edildi. Gelgelelim cesedin araçla taşınamayacağı bir cenaze aracı ayarlanarak Suriye’ye o denli götürülmesi gerektiği belirtildi.

Bu arada Bekkur’un cesedi yanında bulunan 8 yaşındaki oğlu ile birlikte götürdüğü de ortaya çıktı.

Muhammed Bekkur Adana Vilayet Göç Yönetimi Müdüriyetinde gerekli süreçleri yapıldıktan sonra, Kaddur’un cesedini cenaze aracıyla devletine götürebildi.