Cezaevinde Avukat Oldu

Savcı İsmail Uçar tarafından hazırlanan 1.453 sayfalık sözde iddianamenin okunmasına dünkü duruşmada devam edildi. İstanbul 13. Ağır CezaMahkemesi’nde görülen duruşmada polislerin tahliye talepleri alındı. Duruşmada söz alan 2 çocuk babası Demirhan, savcılığın verdiği talimat gereği evraklara paraf attığı için 21 aydırtutuklu bulunduğunu söyledi.

Tahliye ederseniz, stajım başlayacak

Mustafa Demirhan, şu ifadeleri kullandı: “Biz asıl savcılık talimatına aykırı davransaydık suç işlemiş olurduk. Bugün tahliye etseniz bile mağduriyetimiz hiç bir zaman telafi edilemeyecek. İki evladım var. Yokluğumda büyüyorlar. Üzüntüden annem yoğun bakıma alındı ancak ben sadece bir kez ziyaret edebildim. Kaçma şüphesiyle tutuklandım ancak hayatımda hiç pasaport almadım. Ayrıca dün hukuk fakültesinden mezun oldum. Tahliye ederseniz 6 ay sürecek staj dönemim başlayacak.

Belki de bu mahkemeye geleceğim. Kanunu emrini yerine getirince ne oluyor bu süreçte gördüm. İçinde bulunduğum durum şu: Sizin verdiğiniz bir kararı katip de imzalayacak. Bu suç teşkil etse, katip tutuklansa buna siz bile itirazedersiniz. Benim durumum da aynen bundan ibaret.” şeklinde konuştu. Demirhan’ın tahliye talebi gerekçesiz olarak reddedildi.

Yeni Hayat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boyacı Ustası