CHP ANTALYA KEPEZ İLÇE ÖRGÜTÜNDE NELER OLUYOR ?

Hangi siyasi parti olursa olsun, bir siyasi partinin ilçe örgütü, o partinin halka açılan ilk kapısıdır.

 

Vatandaş olarak bizlerin tarafı olduğu demokratik siyaseti temsil eden yapıların, ilk adresleridir ilçe örgütleri.

Kimimiz yurttaşlık görevimizi sadece sandığa giderek, kimimiz de sandığa gitmekle yetinmeyip, ait hissettiği bir siyasi yapının ilk kapısı olan ilçe örgütünün ziline basıp, görev alarak ya da üye olarak yerine getirir.

Görev alan, üye olan veya sadece oyunu kullanıp, tercihini beyan eden de demokrasi düzeninde üzerine düşen görevi yapmaktadır.

Elbette, üye olan ve bununla da kalmayıp parti örgütlerinde göreve talip olanlar ise, bahse konu yurttaşlık bilincinin daha da ön saflarındaki öncüleridir.

 

İlçe örgütünün başı, yani bir İlçe Başkanı, o ilçede Genel Başkan’ının direk temsilcisidir.

İlçe örgütleri, bir siyasi partinin ateşinin ya söndüğü,  ya da harıl harıl alevlenerek yandığı bir ocaktır.

Ocaktaki ateş, ne kadar güçlü olursa, o siyasi partinin sıcak rüzgarı, ülke geneline o kadar yansır.

 

Bugün sizlere CHP Kepez İlçe Başkanlığı ile ilgili, ilginç gelişmelerden bahsedeceğim.

CHP Kepez  İlçe örgütü, 9 Aralık 2017 tarihinde İlçe Başkanlığı seçimlerine gidiyor.

Anlayacağınız demokratik mücadele veren bir siyasi partinin, mahalle temsilciliğinden  bir sonraki adımı olan İlçe Başkanlığı seçimi.

 

4 Kasım 2017 tarihli ANTALYAMERKEZİ.COM  Haber sitesinde bir manşet var.

Başlık şöyle;

” CHP Kepez İlçe Başkan adayı PKK’ya hedef gösterildi ”

PKK’ya hedef gösterilen bu aday kim diye sorar ve bu satırların devamında da adını öğrendiğinizde, ya çok şaşıracağınızı ya da hiç şaşırmayacağınızı düşünüyorum.

 

Adayın adı : Emekli Jandarma Kurmay Albay Aziz ERGEN.

Aziz ERGEN’in adını duymayan olabileceği gibi, Amerikalı bir albayın başına çuval geçiren, yani Süleymaniye’de Mehmetçik’in başına geçirilen çuvalın intikamını alan komutan diye, Türk Milleti’nde nam salmış bir asker olduğunu bilenleriniz olabilir.

 

Kimdir Aziz ERGEN :

Kurmay Subay sıfatıyla Jandarma Genel Komutanlığı’nda sırasıyla; Araştırma ve İnceleme Şube Müdürlüğü, Doğu ve Güneydoğu da, Bölge Kurmay Başkanlığı bünyesinde terör örgütlerine karşı gerçekleştirilen operasyonları, emir ve komuta eden Jandarma Okullar Komutanlığı Kurmay Başkanlığı, 2003 yılında Kuzey Irak sınır Alay Komutanlığı görevlerini icra eden bir isim.
Özgeçmişe devam ediyoruz :
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı görevi kapsamında, büyük çaplı; enerji, hazine arazileri, akaryakıt, silah ve mühimmat, insan ve tarihi eser kaçakçılığı operasyonlarını yöneten, Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluk operasyonlarından “Beyaz Enerji ve Mavi Akım” enerji yolsuzluk soruşturmalarında da, adaletli ve hakkaniyetli bir şekilde, korkusuzca görev alan bir TSK mensubu.

Kendi ifadesi ve kamuoyunun takdirine göre de, geçmişi açık, net, tertemiz ve başarılarla dolu ve mesleki kariyerimin hiçbir döneminde Jitem’de görev almadım, diyen bir komutan.

Büyük yolsuzlukların önünde duran, önüne geçen ve şahsına tehdit üstüne tehdit yağan bir yaşam hikayesinin öznesi olan bir adam.

Askerlik yaşamından sonra da, vatandaş sorumluluğu bilinciyle, içinde yaşadığı vatan toprağı ve milletine hizmete devam etmek amacıyla, Antalya Kepez CHP İlçe Başkanlığı’na aday olan bir yurttaş.

Buraya kadar şaşırmadık değil mi ?

Her şey gayet normal !

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve bu ülkenin kurucu felsefesinin ocağı olan CHP’ye, Aziz ERGEN’ler gibi isimlerin katılmasına, hele hele göreve talip olup da elini taşın altına koymasına, hiç bir CHP’li şaşırmaz, bilakis sevinir ve gurur duyar.

Acaba öyle mi oldu ?

Şimdi şaşırmaya hazır olun!

CHP Kepez İlçe Teşkilatı’nın başkanlık yarışında neler oluyor ?

Kimler, bu yarışta hangi yöntemleri kullanıyor ?

Bu yöntemleri kullananlar, Kepez İlçe örgütünde tabiri caizse nasıl at koşturuyor ?

” CHP Kepez İlçe Başkan adayı Aziz ERGEN’i kimler, hangi yöntemler ile PKK’ya hedef gösteriyor? ”

Bu sorulara şaşırdınız değil mi ?

Şaşırmak doğal ama, aynı soruların cevaplarına şaşırmamak, inanın bir o kadar da acı veriyor.

 

Bu yarışta üç aday var.

Aziz Ergen, Emekli Jandarma Kurmay ALBAY.

Servet Yıldız, Kepez Belediyesi Meclis Üyesi.

Deniz Demiröz, Kepez Belediyesi Güvenlik Çalışanı.

 

4 Kasım 2017 tarihindeki ANTALYAMERKEZİ.COM haber sitesi, adli mercilerden edindiği bilgiye göre, önümüzdeki dönem yapılacak CHP Kepez İlçe Başkanlığı için Aday olan Emekli Kurmay Albay Aziz Ergen’in, Facebook sosyal medya hesapları üzerinden terör örgütü PKK’ya hedef gösterildiğini iddia ediyor.

Ayrıntılar şöyle;

Saadettin YILDIRIM isimli şahsa ait Facebook sosyal medya hesabından yapılan ve hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na sunulan şikayet dilekçesinin içeriğini oluşturan paylaşımları, kelimesi kelimesine, noktasına virgülüne dahi dokunmadan aktarıyorum;

” Eski bir J-temci CHP kepezi yönetmeye adaymış, kimler buna kuzu postu giydirerek aramıza sokuyor?

Elbette ki biliniyor fakat artık onlarında siyasi pilleri tükendi.
Bu demokrasi, özgürlük düşmanı zat örgütten ne anlar?

Siyasetten ne anlar?

Tepeden inme kendini bir halt sanıp, CHP Kepez ilçe örgütünü acaba Jandarma karakolu mu yoksa askeri karargah mı sanmış?
Ulan Askeri vesayet artık yok.

Mustafa Kemal’in kurduğu orduyu ne hale sokmuşlar yıllarca görüyoruz.

12 Eylül 1980 ve 12 Mart 1972 den buyana Atatürk adına darbe yapıp, Deniz Gezmiş’i ve diğerlerini çocuk, öğrenci demeden astılar ve 163 maddeyi anayasaya koyarak, Atatürk’e karşı olan bu günkü gerici yobaz kültürün önünü açıp, demokrasi güçlerini işkencelerden geçirip, silindir gibi ezdiler.

Ülkenin bu günlere gelmesinden onlarda sorumlular.

Neymiş, eski Albaymış yok Jandarma Komutanıymış, ULAN KİM TAKAR VEYA BAŞKA TÜRLÜ **KER YALOVA KAYMAKAMINI DİYE HİÇ Mİ ANADOLU SÖZÜ DUYMADINIZ?
Merhaba demek bile demokratik temiz siyasi etik kurallara göre suçdur.

Kovunuz, yuhlayınız gitsin..

Aziz Ergen denilen zat yıllarca demokrasi güçlerine karşı özgürlüğe karşı mücadele edip, bölgede bir yığın faili meçhulleri yönetip, işkenceleri tertipleyen derin devlet adamlarını oluşturulan makamlarda görevli değil miydi?

Aziz Ergen, kepez konusundaki uyarı yazımın,Jitem,derin devlet ,işkence ve faili meçhul askeri vesayetçi bir timci olduğunu böylelikle partiye sızdırılmış veya partide kandırılmış kimi unsular söylüyorlar.

Bize kepez CHP örgütünde il katında adalet, özgürlük demokrasi savaşçıları lazım, ABD askerlerine çuval geçirmiş veya kendilerine çuval geçirtilmiş asker lazım değil.

Karanlık güçlere karşı uyanık olmaya davet ediyorum.
KEPEZ İLÇE ÖRGÜTÜ ÜZERİNDE BAZI KARANLIK GÜÇLERLE İŞ BİRLİĞİ YAPAN BİLİNDİK ŞEREFSİZLER VAR.
Bu Jitemci karanlık geçmişi olan Aziz Ergen CHP kepez ilçe örgütünü askeri jitem kışlası mı sanıyor?
Bu geçmişi karanlık adam siyasetten ne anlar
Hayatı boyunca demokrasi, özgürlük barış, adalet değerlene karşı düşmanca savaşmış karanlık birinin en işi olabilir CHP’de?
Unutmayınız kurtlar koyun yediği yeri bir kez daha dolaşırmış. ”
Bu şahsın Aziz ERGEN’e sosyal medya hesabından ithamlar ve hakaretler savurması ve hatta JİTEM’cidir diye hedef göstermesi, kişisel haklara bir saldırı olarak yargıya intikal etmiş bir konudur.

Sonucu hep birlikte takip edeceğiz.

Konuyu başka bir açıdan ele alalım.

 

Kepez’de CHP, beş dönemdir Belediye Başkanlığı’nı kazanamıyor.

MHP, Doğruyol ve son üç yılda AKP olmak üzere, bu beş dönem tamamlanıyor.

2015 yılında Güneydoğu’da yapılan hendek operasyonları neticesinde, ilçe 50 bin kişi kadar göç almış. Toplam nüfus 550 bin civarı.

İlçede partinin oyu %26’nın üzerine çıkamıyor.

Mimari yapı olarak da kentsel dönüşüme açık bir alan.

İş kentsel dönüşüm olunca, ister istemez bu hedef göstermelerin ucunda, kamu yararı ya da rant tezgahları mı var diye akla bir kuşku doğuyor ?

Bu da başka bir inceleme konusu elbette.

 

Biz ilçe örgütündeki seçim yarışına bakalım.

Acaba beş dönemdir Belediye Başkanlığı’nı alamayan ilçe yönetiminin bu başarısızlığına ya da başka hesaplarına çomak sokulacağı için midir ki, birileri kullanılarak, sosyal medya hesapları üzerinden  ” Aziz Ergen JİTEM’cidir ” diye PKK’ya hedef gösteriliyor ?

Elbette ki, bu soruların cevabı er ya da geç gün yüzüne çıkacaktır.

 

Devam edelim :

İlçe örgütünün 7000 üyesi var.

Bu üyelerden 400 kişi delege olarak seçimlerde aday göstermeye yetkili.

Parti tüzüğüne göre, 9 Aralık 2017 tarihinde yapılacak olan İlçe Başkanlığı seçimi için, en az % 10 delegenin bir kişiyi aday göstermesi gerekmektedir.

40 ilçe delegesinin imzası adaylık için yeterlidir.

Her delege de yine tüzük gereği, sadece bir aday için imza ve teklifte bulunabilmektedir.

 

Konu ile ilgili yerel basında, delegelere baskı, şantaj yapıldığına dair ortalıkta dolaşan bir takım iddialar var !!

İmza verip de, aday gösterecek delegelerin, Belediye’de çalışan çocuklarının işten atılması gibi tehditlerin havalarda uçuştuğu söylentileri.

400 delegenin tamamına ” sen delege seçildin ” diye bir belge imzalatıp,” bu belgeyi neden imzaladım ” sorusunu soran delegelere de ” Belediye Meclis Üyeliği adayı için” diyen  bir grubun faaliyetleri hakkında duyumlar.

 

Burada önemli bir noktayı tekrar hatırlatalım;

Bir delege, tüzük gereği sadece bir kişiyi ilçe başkan adayı gösterebilir.

Şimdi şu soruyu sormamız gerekir diye düşünüyorum.

Acaba ” Belediye meclis adaylığı için imzalıyorsunuz ” denen belge, ilçe başkanlığı için belli bir kişinin aday gösterilmesini engellemeye yönelik mi imzalattırılıyor ?

Seçimi kazanmaya yönelik bir ön hamle ile delegelerin  tercihlerine bloke mi konuluyor ?

Bu soruların cevaplarını er ya da geç öğreneceğiz.

 

Aziz Ergen’in İlçe Başkanlığı adaylık sürecinde, bir takım çevrelerce kurgulanan ve yönlendirilen ” Jitem’ci ALBAY ” saldırıları ve terör örgütüne hedef gösterilmesi sürecinin yargıya intikal ettiğini belirmiştik.

9 Aralık 2017 tarihinde yapılacak olan İlçe Başkanlığı süreci ile ilgili Aziz Ergen’in maruz kaldığı saldırılara verdiği cevapları yerel basındaki bilgilerden alıntı yaparak yazımızı bitirelim.

 

” Son beş dönem bölgede varlığını gösterememiş bir CHP teşkilatına, Kuvvay-ı Milliye inancı ile katılıp, İlçe Başkanlığı görevine adaylığımı koyduğumu ilan ettim. Bu çıkışım belirli çevreleri rahatsız etmiş olacak ki, bu idare-i maslahatçı gidişata ve rant çarkına çomak sokacağım anlaşılmıştır.

Bana saldırmaları ve beni hedef göstermeleri ondandır.

 

CHP Kepez’de, Kuvvay-ı Milliyeciler ile HDP tüzüğünü yazan bölücüler arasında bir savaş vardır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün CHP’sini, Kepez’ de önce savunmak, sonra da düştüğü bu durumdan kurtarmak benim için bir vatan borcudur.

Demokratik kurallar ve parti tüzüğü dışında hiç bir tehdit, şantaj ve baskı, beni bu görevden ve bu duruştan alıkoyamaz, korkmuyorum, hukuki mücadelemi sonuna kadar vereceğim ” Aziz Ergen.

 

Sevgili dostlar,

CHP Kepez İlçe örgütü  ile ilgili gelişmelerin hem hukuki açıdan, hem de yerel basındaki haberlerden  takip edeceğiz.

 

Atatürk ile kalın.

Selam ile…

Cem AYAZ

07.11.2017  03:02

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boyacı Ustası