Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

CHP, Ensar Vakfı’na çekilen peşkeşin peşinde

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 CHP, Ensar Vakfı’na çekilen peşkeşin peşinde
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

CHP Osmangazi İlçe Başkanlığı, Osmangazi Belediyesi’nin 1,5 milyon harcayarak restore ettiği tarihi binayı adı çocuk istismarıyla çokça gündeme gelen Ensar Vakfı’na 625 TL’ye peşkeş çekmesini protesto etti, yöneticiler hakkında görevi kötüye kullanmaktan suç duyurusunda bulundu.

Bugün (20 Nisan) 13.00’de Kent Meydanı önünde toplanan CHP Osmangazi İlçe örgütü adına Başkan İsmet Karaca, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın 17 Kasım 2013’te yaptığı ‘Cumhuriyet döneminden günümüze kalan ve zamanında tahıl ambarı olarak kullanılan yığma taş özelliğine sahip depoyu SANAT’ın ve KÜLTÜR ün merkezi olacak şekilde aslına uygun restore edip yeniden ayağa kaldırıyoruz.’ açıklamasını hatırlatarak kültür ve sanat merkezi olacak olan bir yerin çocuk istismarıyla gündemden inmeyen Ensar Vakfına peşkeş çekildiğini söyledi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

22

4 Kasım 2015’te Belediye Meclisi gündemine gelen sözkonusu ihaleye CHP’li meclis üyelerinin itirazına rağmen oy çokluğuyla kiralanmasına karar verilen Abdal Kültür Merkezi’ne ‘Kira Tespit Komisyonu’nun 600 TL’lik kira bedeli biçmesinin de şaibeli olduğunu dile getiren İsmet Karaca, 990 metrekare üzerine kurulu asma katlarıyla beraber toplam 1500 metrekarelik bir tarihi yapının nasıl 600 lira bedelle kiraya çıkarılmasının hiçbir vicdanla bağdaşmayacağını ifade etti.

CHP Osmangazi İlçe Örgütü olarak bu peşkeşin peşini bırakmayacaklarını söyleyen İsmet Karaca, yöneticiler hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti. Yapılan açıklamanın ardından parti avukatıyla birlikte Savcılığa suç duyurusunda bulunulmak üzere Bursa Adliyesi’ne temsili bir heyet gitti. CHP Osmangazi İlçe Başkanlığı avukatı Suna Soydaş hazırladığı suç duyurusunda yaklaşık 1,5 milyon liraya restore edilen tarihi binanın 625 tl’ye kiraya verilmesinin kamu kaynaklarını açıkça kötüye kullanmak olduğunu ve pazarlık usulü ile yapılan ihalenin kamuya açık bir şekilde yapılmasın gerekirken sadece İlim Yayma Cemiyeti ve Ensar Vakfı’na haber verilerek ihalede usulsüzlük yapıldığını belirtti.

 

 

Kaynak: BursaMuhalif.com

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap