CHP Bursa’da Yeni Dönem: Partili Olmayan Parti Yönetimi

0

CHP Bursa İl Kadın Kolu Başkanlığı‘na atanması beklenen Vildan Özkula‘nın yönetiminde 3 kişinin partiye üye olmadığı iddia edildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Kadın Örgütü Yönetimi, Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir ve yönetimi ile anlaşamadığından dolayı referandum sonrasında görevlerinden istifa etmişti. Fatoş Birinç’ten boşalan koltuğa Nilüfer ilçesi üyesi Pelin Çırpan, ‘partiye emek vermeye hazırız’ diyerek bir liste hazırlayarak aday olmuş fakat yine il yönetimi tarafından kabul görülmemişti.

PARTİLİ OLMAYAN PARTİ YÖNETİMİ

Daha fazla mesaj

16 Nisan Başkanlık Referandumu ardından istifa eden Fatoş Birinç‘in yerine, Pelin Çırpan dışında aday olan ya da liste hazırlayan olmadı. Vildan Özkula‘nın atamasının yapılacağı konuşulurken Çırpan, sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden bir iddia da bulundu.

Daha genel merkez tarafından ataması yapılmayan ama başkan olacağı tahmin edilen Vildan Özkula‘nın yönetiminde 3 kişinin parti üyesi bile olmadığını iddia eden Çırpan, “Henüz resmi ataması yapılmayan bir şahıs, 5 aylık üye iken, bizim il başkanlığının da desteği ile ‘ile atanmış’ şekilde pozlar veriyor ve poz verilen bu yönetimde 3 kişi henüz parti üyemiz değil!” dedi.

Partiye zarar vermemek adına Özkula‘ya mesaj yoluyla ulaştığını ama engellendiğini söyleyen Çırpan, “Bugün partimize zarar vermemek adına özelden bu konuyu sorduğum an ‘engellendim’. Bu partide 9 bin kadın emekçi üyemiz var iken, bu kişilere ne parti adabı, ne de emek kelimesini bilmeden kim teslim etti bu durumda, soruyorum ve sormak da en doğal hakkım” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Vildan Özkula‘nın bu iddialar ile ilgili ne söyleyeceği merakla bekleniyor.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku