Bağımsız Özel

CHP için şok iddia: Muharrem İnce disipline mi veriliyor?


Bağımsız Özel

Bağımsız Gazete editörü Ahmet Yılmaz sizler için Ankara Kulislerinin nabzını tutuyor. 3 serilik yazı dizisinin ilk haberi.BAĞIMSIZ ÖZEL

Ahmet Yılmaz – BURSA

“Önce Muhalefeti değiştireceğiz” diyerek 14 Mayıs’ta Laiklik ve Demokrasi adı altında Balıkesir/Edremit mitingi ile CHP‘de değişim için yola çıkan Yalova Milletvekili Muharrem İnce‘nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun talimatı ile Yüksek Disiplin Kurulu‘na sevk edileceği iddia edildi.

A.Y adlı Genel Merkez ile bağlantılı olduğu bilinen ve sürekli CHP Grup Toplantısına katılan birisi, sosyal medya hesabından, “Şovmen Muharrem İnce Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk ediliyor. Kılıçdaroğlu ne kadar uyarsa da artık Muharrem İnce’nin partiye zarar verdiğini düşünerek disipline verecek” sözlerini paylaşarak akıllarda soru işareti bırakırken, kulisleri de hareketlendirdi. Ancak Muharrem İnce ve Genel Merkez tarafından bir açıklama henüz gelmiş değil.

CHP KULİSİ’NDEN İDDİAYI DOĞRULADIK!

CHP Genel Merkezi‘nden üst yöneticilerden birisi ile görüşerek bu durum hakkında bilgi aldık. Aktarılan bilgide,  “Şu anda Muharrem İnce’nin disipline sevk edileceğine dair bilgi net değil ancak Kemal Kılıçdaroğlu Muharrem İnce’nin son zamanlarda ki davranışlarından rahatsızlık duymaya başladı ve Muharrem İnce’nin ‘önümüzde ki günlerde disipline’ sevk edilmesi gerçekleşebilir” denildi.

Diğer CHP’li yöneticiler de konuyla ilgili benzer açıklamalar yapmasına karşın, ‘Önümüzdeki günlerde disipline sevkedilmesi gerçekleşebilir.’ denilmesi ise iddiayı doğrular nitelikte.

Önümüzdeki günlerde durum netleşmeden Muharrem İnce ve Genel Merkez tarafından bir açıklama yapılması ise beklenmiyor.

NOT: Yazı dizisinin ikinci haberini yarın akşam yine Bağımsız Gazete’de (localhost/bagimsiz-yedek) okuyabilirsiniz. Amerika’nın CHP planları dün ne oldu, bugün ne planlanıyor? ABD, CHP’ye kimi genel başkanı yaptıracak? Bu soruların hepsi yarın Bağımsız Gazete Özel Kulis haberinde…

Bağımsız Gazete

localhost/bagimsiz-yedek