Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

CHP laiklik için yürüyecek!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 CHP laiklik için yürüyecek!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı bugün örnek bir eylem yapacak.

Meclis Başkanı İsmail Kahraman‘ın yaptığı, ‘laiklik yeni anayasada olmamalıdır’ açıklamasına tepkiler çığ gibi büyüyor. Kendi partisi dahil olmak üzere bir çok kurum, kuruluş ve kişilerden tepki gören Kahraman’a bir tepki de Bursa’dan geldi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

CHP Bursa İl Başkanlığı bugün (27.04.2016) “TBMM BAŞKANI İSTİFA ET” yürüyüşü yapacak. Bugün saat 18.30 ‘da yapılacak olan eylemin ardından CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir basın açıklaması yapacak. CHP Bursa Örgütü etkinliği şu sözlerle duyurdu: “Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı (TBMM) İsmail Kahraman’ın, “Laiklik bir kere yeni anayasada olmamalıdır. Dünyada üç anayasada laiklik var. Fransa, İrlanda, bir de Türkiye’de var. Tarifi de yok. İsteyen, istediği gibi bunu yorumluyor. Böyle bir şey olmamalıdır. Dindar anayasa meselesinden anayasamızın kaçınmaması lazım. Dini olarak bahsetmesi lazım” sözleri, aynı anayasaya yemin ederek görevine başlayan meclis başkanı için son derece talihsiz bir açıklamadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Anayasa’da yer alan değişmez hükümleri olan; demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak varlığını sürdürecektir. Anayasa’nın değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez hükmüne uymayarak bu açıklama da bulunan TBMM Başkanı İsmail Kahraman derhal istifa etmelidir.
Bu sebeple Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Örgütü 27 Nisan Çarşamba(yarın) günü saat 18.30’da Setbaşı Mahfel önünde buluşarak Heykel Atatük Anıtı’na yürüyecek ve İl Başkanı Şadi Özdemir basın açıklaması yapacaktır. Sen de katıl, güç ver kardeşim!”

chp

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap