Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

CHP, Mudanya’da devrime koşuyor!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 CHP, Mudanya’da devrime koşuyor!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Mudanyalı CHP’liler ilk büyük adımını Mudanya’da AKP’yi yıkarak, Belediyeyi CHP’ye katarak yaptı. Bu sefer CHP, Mudanya’da ikinci büyük devrimini yapmaya hazırlanıyor.

CHP MUDANYA’DA TEK YÜREK!

Kongrelerin ardından İlçe Başkanlığı’na seçilen Ergül Şimşek Batman, CHP Mudanya Gençlik Örgütü Başkanı Seda Bozdağ Güzelkaya, Kadın Kolu Başkanı Zeynep Bahçuvancı ve Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz‘ın muhteşem çalışma uyumu sayesinde; Mudanya, CHP’nin kalesine dönüşeceğe benziyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İlçe Başkanı Ergül Şimşek ve Gençlik Örgütü Başkanı Seda Bozkaya, yaptıkları çalışmaları Bağımsız Gazete‘ye açıkladılar.

CHP, AKP‘nin oyları çalmasına karşı Sandık Çevresi Örgütlenmesi (SÖRE) adında bir çalışma başlatmıştı. Bu çalışma ile vatandaşlarla bire bir görüşmeler yapılması, vatandaşların sorunları tespit edilmesi ve seçmeni tanımak amaçlanıyordu. CHP İlçe Örgütü, tüm kadrolarıyla bu çalışmayı en başarılı şekilde hayata geçiren örgüt oldu.

Mudanya‘da girilmedik bir tane bile ev kalmadığını belirten CHP’li Başkan Şimşek, vatandaşların sorunlarını dinledikten sonra direkt Mudanya Belediyesi‘ne sorunlarla ilgili bilgi verilip ve çözüm istendiğini de belirtti.

Sözlerine devam eden Şimşek, “Biz vatandaşa salt seçmen olarak bakmıyoruz. Gidip sorununu dinliyor gibi yapıp, aldığı notları bir kenara atan zihniyetin aksine vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek istiyoruz.” dedi.

Gençlik Örgütü Başkanı Bozdağ‘da, ‘CHP üzerinde oluşan kötü algıları yıkmak için çok emek verdiklerini ve bunu şu an yıkmış olduklarını’ dile getirdi.

Gençlerle başaracağız!

AKP’NİN PLANI MUDANYA’DA TUTMAYACAK!

“2019’da yapılması planlanan seçime yönelik bir çalışma başlattık. Mahallelere, sokaklara hatta apartmanlara kadar girip tüm seçmenin derdini, sorununu dinlemek istedik. Bunun için gençlik örgütümüz ile birlikte yoğun bir çalışma yaptık. Biz bu çalışmaları yerel seçimler için yapmak isterken, kapımıza bir erken seçim dayatması dayandı. Ama AKP‘nin planı Mudanya‘da tutmayacak, Mudanya seçime an itibariyle hazır durumdadır.” diyen CHP İlçe Başkanı Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü:

İkinci Dönem İlçe Başkanlığı seçiminden sonra ilk iş olarak tek tek mahallerde toplantılar yaparak, SÖRE kapsamında eğitimler verildi. Nasıl bir çalışma yapacağımız anlatılarak, bu çalışmalara zaman ayırabilecek temsilciler istedik. 3 ile 5 temsilci arasında temsilciler seçtik. Bu temsilcilerden önce mahallelerindeki üyeleri ziyaret etmelerini istedik, yapacağımız çalışmaya onlarla ekip oluşturduk. Bunun için iki aylık bir süre tanıdı, iki aylık süreden sonra tekrar her mahallenin ekipleriyle toplantılar yaptık ve çalışmalara başladık. Bu örgüt çalışmasına; yönetimden, gençlik ve kadın kollarından sorumlular seçtik ve mahallelilerimizle hep birlikte çalışmalarımızı sürdürdük. İki ay süren bu zorlu çalışmalar sonlanırken erken seçim ilan edildi. Biz seçime hazırdık çünkü, seçmen taramamızı bitirmiştik.

Peki biz bu örgüt çalışmasını nasıl yaptık?

Önce;

Mahalle temsilcilerini seçtik.

Mahallelerimizdeki üyelerden ekipler oluşturduk.

Yönetimden, kadın ve gençlik kollarından her merkez mahalleye sorumlu atadık.

Seçmen ziyaretleri yaptık.

Değerlendirmek için bir ekip oluşturduk.

Günlük çalışma notlarını düzenledik.

Seçmenlerin istekleri doğrultusunda geri dönüş yaptık.

Buradaki asıl hedefimiz sanal seçmen kontrolünü yapmak ve seçmenin hangi partiye oy vereceğini ve karasız seçmenleri tespit edip ikinci ziyaretlerimizi planlamaktır.”

Anahtar Kelimeler: Bursa , Bursa Haber , Bursa Haberleri , Bursa Son Dakika Haberleri

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap